rekordne_leto

Bránami letiska Košice prešlo v auguste tohto roka 80 409 cestujúcich, čo v porovnaní s augustom 2016 znamená nárast o mimoriadnych 19,1 %. Ide najsilnejší august v celej histórii letiska, keďže ešte nikdy nebolo v Košiciach v priebehu ôsmeho kalendárneho mesiaca vybavených viac cestujúcich. Z celkového počtu 80 409 bolo 44 407 cestujúcich vybavených na charterových letoch, čo predstavuje nárast o 34,5 %. 

Počas prvých ôsmich mesiacov roka 2017 letisko Košice spolu privítalo 347 103 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 14,6 %. V absolútnom vyjadrení ide o nárast o 44 119 cestujúcich v porovnaní s rovnakým obdobím roka 2016. Spolu 241 577 cestujúcich využilo pravidelné linky      a 104 361 cestujúcich letelo charterovými letmi, čo je medziročný nárast o 39,9 %, resp. 29 790 cestujúcich.    

Zástupca výkonného riaditeľa a člen predstavenstva košického letiska Tomáš Jančuš: „Za tento rast vďačíme jednak zvýšenému počtu dovolenkárov, ktorí využívajú charterové lety, ale aj intenzívnym prírastkom na linkách do Varšavy a Istanbulu. Poľské Aerolínie LOT i spoločnosť Turkish Airlines totiž v porovnaní s predchádzajúcim rokom navýšili svoje kapacity a zlepšila sa aj obsadenosť ich letov.“  

V priebehu septembra je plánovaných vyše 70 charterových letov do prímorských destinácií. To však neznamená, že potom sa už leto končí. Šéf marketingu košického letiska Juraj Toth: „Leto nekončí a pozývame všetkých cestovateľov, aby si už teraz začali plánovať jesenný a zimný oddych na pláži v niektorej z celoročných slnečných destinácií s odletom z Košíc, ako napríklad Tel Aviv, Dubaj, Bangkok, Miami, Los Angeles a množstvo ďalších. S odletom z Košíc je totiž možné užívať si leto po celý rok.“

Približne do polovice novembra je mimoriadne príjemná klíma a teplé more aj v populárnej tureckej Antalyi, ktorá je navyše v tomto období aj cenovo veľmi dostupná. Celoročne sa z Košíc dá lietať na tureckú riviéru na palube Turkish Airlines, s pohodlným a rýchlym prestupom v Istanbule.

Tlačová správa, Košice, 5. september 2017

Recent news

Munich_eurowings

EUROWINGS WILL FLY FROM KOŠICE ALSO TO MUNICH!

4. May 2018
Eurowings will connect Košice with Germany

Eurowings will connect Košice with Germany

30. April 2018
Eurowings

EUROWINGS WILL OPEN THE ROUTE DÜSSELDORF – KOŠICE

26. April 2018