LOT

Necelý rok po otvorení leteckého spojenia medzi Košicami a Varšavou LOT rozširuje svoju ponuku a zavádza ďalšie lety na tejto linke. Už od júna, okrem každodenných ranných liniek, zavádza poľský dopravca tri spojenia týždenne počas dňa. Vďaka tomu získajú cestujúci, začínajúci svoju cestu v Košiciach, prístup k širokej sieti spojení LOT-u nielen v rámci Európy, ale aj k diaľkovým letom do Severnej Ameriky.

Prvé nové spojenie začne 5. júna a bude to let realizovaný v pondelok. Ďalšie nové frekvencie – štvrtky a soboty – pribudnú v júli. Všetky tri lety budú prevádzkované v popoludňajších hodinách: štart z Varšavy je naplánovaný o 13:10 hod., pristátie v Košiciach o 14:20 hod. Na spiatočnej ceste z Košíc do Varšavy lietadlo vyštartuje o 14:55 hod. a vo Varšave pristane o 16:05. Tento letový poriadok umožňuje znížiť čas prestupu na ďalšie prípojové lety do populárnych amerických destinácií na necelú hodinu.

„Jednou z najdôležitejších predností cestovania s LOT-om je pohodlie. Krátky let do Varšavy a potom ešte kratšia prestávka v ceste v našom hube na Letisku Frederyka Chopina umožňuje cestujúcim z Košíc dostať sa do cieľovej destinácie rýchlo a pohodlne” – povedal Adrian Kubicki, riaditeľ korporátnej komunikácie LOT-u„Uż od otvorenia nášho spojenia sme sa stali populárnym leteckým prepravcom na väčšine európskych liniek. Som presvedčený, že teraz to tak bude aj so spojeniami cez Atlantik. LOT dnes ponúka najkratšiu a najpohodlnejšiu cestu z Košíc do New Yorku, New Jersey (na letisko Newark) i Toronta” – dodáva Kubicki.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej povedal: “Sme nadšení z toho, že spoločnosť LOT pridáva na linke do Varšavy ďalšie lety. Vďaka tomu sa výrazne zlepší dostupnosť európskych i diaľkových destinácií pre všetkých cestujúcich z našej širokej spádovej oblasti. Tento optimalizovaný letový poriadok tiež ponúkne veľa príležitostí pre poľských cestovateľov, ktorí si tak budú môcť užiť Košice a nádherný priľahlý region vrátane Vysokých a Nizkych Tatier, či už na predĺžený víkend, alebo aj počas dlhších pobytov. Veľmi sa tešíme na ďalšiu spoluprácu s poľským národným dopravcom.”

To, ako cestujúci z Košíc radi využívajú spojenia cez Varšavu, ukazujú štatistiky. Až 75% cestujúcich letiacich LOT-om z Košíc prestupuje vo Varšave na ďalšie spojenia. Najpopulárnejšie sú mestá v západnej Európe, Škandinávii a Rusku.

„Vidiac tieto čísla nepochybujem o tom, že naša stratégia spájania strednej a východnej Európy so svetom je vynikajúca. Vďaka výbornej spolupráci s letiskom Košice vytvárame ponuku, ktorá spája Košice s viac než 60 miestami v Európe, Amerike i Ázii” – hovorí Adrian Kubicki.

Koncom minulého roka letisko Košice oslavovalo vybavenie 400 tisíceho cestujúceho, ktorým sa stala cestujúca LOT-u z Luxemburgu – ďalšej novej destinácie LOT-u. S novým letovým poriadkom sa tiež výrazne zvýši komfort cestovania medzi Košicami a Poľskom. Doterajšie lety budú prevádzkované lietadlami typu Bombardier Q400 a tri nové lety budú obsluhované modernými prúdovými lietadlami typu Embraer 170/175. Na všetkých svojich letoch LOT ponúka tri cestovné triedy – LOT Business Class, LOT Premium Economy Class a LOT Economy Class.

Rozvoj siete leteckých spojení je súčasťou stratégie ziskového rastu LOT-u do roku 2020. Už v apríli 2017 otvorí LOT dve úplne nové diaľkové linky – 3. apríla do Los Angeles a 28. apríla do Newarku. V júli tiež odštartuje spojenie z Krakova do Chicaga. Do konca roku 2017 bude LOT prevádzkovať najmenej 8 diaľkových liniek do Severnej Ameriky a Ázie.

Letenky na všetky lety LOT-u sú už v predaji cez všetky distribučné kanály, medzi inými na stránke lot.com, v kontaktnom centre LOT-u, v kanceláriách LOT Travel i vo všetkých cestovných kanceláriách a agentúrach.

Foto k článku: Rado Mlýnek

Recent news

Munich_eurowings

EUROWINGS WILL FLY FROM KOŠICE ALSO TO MUNICH!

4. May 2018
Eurowings will connect Košice with Germany

Eurowings will connect Košice with Germany

30. April 2018
Eurowings

EUROWINGS WILL OPEN THE ROUTE DÜSSELDORF – KOŠICE

26. April 2018