Airbus A310

Pretrvávajúca pandémia utlmila leteckú prevádzku takmer na celom svete, Slovensko nevnímajúc. Týka sa to aj nášho letiska, na ktorom už  v súčasnosti len málokedy pristane lietadlo takého typu, ktorý pre nás nie je bežný a preto by bolo vhodné ho predstaviť. Siahli sme preto po takpovediac náhradnom pláne a postupne predstavíme tie najzaujímavejšie – aspoň podľa našej mienky – lietadlá, ktoré v ostatných približne dvoch desaťročiach „okúsili“ asfalt našej pristávacej a vzletovej dráhy. Pôjde o zmes dopravných, nákladných, športových, malých prúdových i vojenských lietadiel – o niektorých by ste ani nepovedali, že tu v Košiciach skutočne pristáli.

Airbus A310
Lietadlá, vyrábané európskou spoločnosťou Airbus by sme na našom letisku nebyť pandémie vídali pravidelne, viac ráz do týždňa – ide napríklad o typ A321, ktorý používa spoločnosť Wizz Air na lety do Londýna. Väčší a starší typ A310 nás však navštívil len zopárkrát.

Na snímke je Airbus A310-304 s portugalskou poznávacou značkou CS-TEI. Lietadlo, vyrobené v roku 1989, nás navštívilo septembri 2010, a to vo farbách spoločnosti Pacific Flier, sídliacej v ostrovnej pacifickej republike Palau. 

Text a foto Rado Mlýnek

Neulich hinzugefügt

Košice International Airport

2020 at Košice Airport significantly hit by the global pandemic

29. Januar 2021
Brexit

What does Brexit mean for UK citizens?

4. Januar 2021
Košice Interational Airport

ANNOUNCEMENT: Terminal opening hours

3. November 2020