Austrian Airlines

Postupné uvoľňovanie opatrení v krajinách po celom svete vplýva aj na leteckú dopravu. Do konca marca by sa opätovne malo otvoriť aj spojenie medzi Košicami a Viedňou. V obmedzenej prevádzke tak začne letecký dopravca Austrian Airlines opäť lietať z letiska Košice. Všetky dôležité informácie a obmedzenia na tejto trase nájdete v tomto článku.

Všeobecné podmienky pre vstup do Rakúska
Potrebný je negatívny PCR test, ktorý nie je starší viac ako 72 hodín alebo antigénový, nie starší ako 48 hodín v anglickom alebo nemeckom jazyku. Pri vstupe do krajiny platí povinnosť 10-dňovej karantény s možnosťou ukončenia na 5. deň po negatívnom výsledku PCR testu.

Pred vstupom do krajiny je potrebné vyplniť aj formulár, ktorý nájdete na tomto odkaze: https://entry.ptc.gv.at/en.html.
 

Respirátor
Na všetkých letiskách a na palube lietadiel Austrian Airlines je povinný respirátor typu FFP2 alebo vyšší.

Výnimky platia pre cestujúcich vo veku od 6 do 14 rokov a pre tehotné ženy, ktoré môžu mať namiesto respirátora štandardné rúško. Deti do 6 rokov nemajú povinnosť nosiť akúkoľvek ochranu nosa a úst.

Pre všetkých, ktorí nemôžu mať respirátor, rúško alebo inú ochranu tváre zo zdravotných dôvodov, platí povinnosť negatívneho testu, ktorý nie je starší ako 48 hodín pred odletom a je potvrdeným zdravotným certifikátom spoločnosti Austrian Airlines.

Všeobecné informácie a odporúčania nájdete aj priamo na stránke Austrian Airlines.

Biznis salónik
Biznis salónik v priestore letiska Košice je stále zatvorený.

Obmedzenia v jednotlivých krajinách
V prehľadnej a interaktívnej mape na stránke International Air Transport Association (IATA) nájdete informácie o obmedzeniach a podmienkach vstupu do vybranej krajiny.

Interaktívna mapa IATA: https://www.iatatravelcentre.com/world.php
 

Ak sa chcete vyhnúť zdržaniu v cieľovej destinácii, overte si všetky podmienky vopred. Na stránke https://austrian.travel-regulations.com/ vyplňte políčka ODLETU a PRÍLETU a získajte presné informácie pre krajinu, ktorú opúšťate a do ktorej prilietate.

Usilovne pracujeme na tom, aby sme svojich cestujúcich informovali o všetkých dôležitých obmedzeniach týkajúcich sa cestovania.

 

Neulich hinzugefügt

Košice International Airport

2020 at Košice Airport significantly hit by the global pandemic

29. Januar 2021
Brexit

What does Brexit mean for UK citizens?

4. Januar 2021
Košice Interational Airport

ANNOUNCEMENT: Terminal opening hours

3. November 2020