500.000 cestujuci-airport-kosice

Po najúspešnejšej charterovej sezóne v histórii sa letisko Košice teší ďalšiemu veľkému úspechu. V stredu 21. novembra totiž bránami letiska prešla v poradí 500-tisíca cestujúca od začiatku roka 2018, čím letisko Košice prekročilo ďalší dôležitý miľník vo svojej histórii.

Jubilejnou cestujúcou bola Mattová Lucia, ktorá získala od letiska Košice kredit v hodnote 500€ na nákup letenky podľa vlastného výberu do ktorejkoľvek z viac ako 500 destinácií s odletom z Košíc. Pani Mattová odletela z Košíc lietadlom typu Dash8 Q400 spoločnosti Eurowings na pravidelnej linke do Düsseldorfu. Celé popoludnie sa na košickom letisku nieslo v znamení osláv dosiahnutia míľniku 500 000 vybavených cestujúcich a slávnostnú atmosféru mohli pocítiť nielen cestujúci, ale aj ich rodinní príslušníci či kolegovia, ktorí ich vyprevádzali na cestu, resp. tešili sa z ich návratu.

Sprievodným programom a občerstvením sa letisko Košice chcelo symbolicky poďakovať každému jednému cestujúcemu, ktorý si za miesto odletu alebo príletu vybral práve metropolu východného Slovenska. Cestujúci si mali možnosť vyžrebovať jednu z 500 výhier, pričom 5 výhier boli spiatočné letenky pre 2 osoby do nemeckého Mníchova.

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice povedal:

„Ako výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice som veľmi hrdý, že už teraz v novembri môžeme na našom letisku privítať 500-tisíceho cestujúceho.  Len vďaka veľkému záujmu o cestovanie a narastajúcemu počtu cestujúcich máme možnosť rozširovať ponuku destinácií a oslovovať nové letecké spoločnosti. Tento rok bol pre nás výzvou z viacerých hľadísk, a preto nás teší, že vynaložené úsilie prinieslo svoje výsledky a to nielen na pôde letiska, ale  rovnako aj v oblasti ekonomiky a turizmu na východnom Slovensku. Veľká vďaka patrí najmä cestujúcim, partnerom a našim zamestnancom, ktorí nám umožnili prekročiť túto významnú hranicu 500 000 cestujúcich!”

S neustále rastúcim dopytom po charterových letoch sa zvýšil aj celkový počet vybavených cestujúcich na letisku Košice. Okrem rastúceho dopytu po charterových letoch však k dosiahnutiu vytúženého miľníka 500 000 cestujúcich výrazne pomohli pravidelné linky a zvýšený záujem o leteckú dopravu.

V rámci zimného letového poriadku prevádzkujú pravidelné linky na letisku Košice tieto letecké spoločnosti:

Austrian Airlines Viedeň (11x týždenne)
České Aerolínie Praha (15x týždenne), Bratislava (6x týždenne)
Poľské Aerolínie LOT Varšava (8x týždenne)
Wizz Air Londýn Luton (7x týždenne)
Turkish Airlines Istanbul (4x týždenne)
Eurowings Düsseldorf (4x týždenne), Mníchov (2x týždenne)

Napriek tomu, že po internom rozhodnutí spoločnosti WizzAir prišlo východné Slovensko v prvej polovici tohto roka o tri úspešné linky (Doncaster Sheffield, Kolín nad Rýnom, Tel Aviv), letisku Košice to neubralo na entuziazme a naďalej usilovne pracuje na získaní nových leteckých spoločností. Veľkým úspechom je príchod spoločnosti Eurowings. Tento fakt opäť viac pootvoril dvere do sveta a pridal ďalšie možnosti pre cestujúcich, ktorí túžia objavovať svet alebo nemecké destinácie Mníchov a Düsseldorf. V apríli 2019 začne do/z Košíc lietať aj najväčší letecký dopravca v Európe – spoločnosť Ryanair, ktorá bude 3x týždenne prevádzkovať linku na londýnske letisko Southend.

Košice, 21. novembra 2018

Recent news

Customer satisfaction survey

16. August 2021
first flight

Flights from Košice to seaside already taking place

25. June 2021
AirExplore Košice

From Košice to holiday in Croatia by air from 3rd July

21. June 2021