prvá charterová linka

Letnú charterovú sezónu 2021 v Košiciach sme odštartovali v stredu 23. júna 2021 letom do gréckeho Heraklionu. Lietadlo typu Boeing 737-800 leteckej spoločnosti Smartwings odletelo z Košíc o 10:50 s prvými 155 cestujúcimi na palube. K moru by sa malo z Košíc lietať až do 6. októbra, kedy je plánovaný posledný odlet sezóny do gréckeho Heraklionu. 

Dovolenkári si môžu vyberať z týchto 7 destinácií v 6 krajinách:

  • Antalya v Turecku
  • Burgas v Bulharsku
  • Heraklion a Rodos v Grécku 
  • Olbia na Sardínii
  • Larnaca na Cypre
  • Zadar v Chorvátsku

 

Bližšie informácie o zájazdoch sú dostupné v cestovných kanceláriách.

Úplnou novinkou je nová pravidelná letecká linka z Košíc do chorvátskeho Zadaru, ktorá bude prevádzkovaná od 3. júla každú sobotu až do 4. septembra. Dovolenkári si môžu letenky kúpiť priamo na webovej stránke leteckej spoločnosti www.airexplore.sk, ceny leteniek začínajú od 69 EUR jednosmerne vrátane všetkých poplatkov, príručnej i podanej batožiny. 

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice: „Po náročnom období, ktoré začalo ešte v marci 2020, si všetci zaslúžime poriadny oddych. Preto sa veľmi tešíme, že tento rok je ponuka dovolenkových destinácií s odletom z Košíc výrazne bohatšia ako vlani. Pozývame cestujúcich z našej širokej spádovej oblasti, aby odleteli k moru pohodlne a bezpečne zo svojho domovského letiska, z letiska Košice.“

Permanentne aktualizované usmernenia o opatreniach týkajúcich sa cestovania do zahraničia sú dostupné na https://korona.gov.sk/cestovatelsky-semafor/

Naďalej sú pre všetky letecké spoločnosti v platnosti všeobecne známe pravidlá nosenia respirátorov FFP2 počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Rovnaké pravidlá platia aj pre pohyb cestujúcich v priestoroch terminálu letiska Košice.

Recent news

Customer satisfaction survey

16. August 2021
first flight

Flights from Košice to seaside already taking place

25. June 2021
AirExplore Košice

From Košice to holiday in Croatia by air from 3rd July

21. June 2021