Ryanair Letisko Košice

Východné Slovensko bude mať od konca októbra 2021 hneď dve nové letecké spojenia so spoločnosťou Ryanair.

Ryanair spojí Košice s Dublinom v Írsku. Prvý let je naplánovaný na 31. október 2021. Lety budú prevádzkované dvakrát týždenne lietadlom typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 miest. Odlety z Košíc sú plánované vždy v stredu o 19:50 a v nedeľu o 14:05. Priamy let trvá 3 hodiny. Táto letecká linka bola dlhodobo veľmi žiadaná a od roku 2008 nebola z východného Slovenska prevádzkovaná. Ceny jednosmerných leteniek začínajú na úrovni 28,79 EUR a letenky sú už v predaji na www.ryanair.com.

Ďalšou novou destináciou Ryanairu je linka z Košíc do Viedne. Prvý let je naplánovaný na pondelok 1. novembra 2021. Lety budú prevádzkované dvakrát týždenne lietadlom typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 miest. Odlety z Košíc sú plánované vždy v pondelok o 9:05 a v piatok o 13:45. Let trvá 1 hodinu. Ceny jednosmerných leteniek začínajú od 17,09 EUR.

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice povedal: „Sme nesmierne radi, že sa nám v krátkom čase podarilo dohodnúť s našim dlhodobým obchodným partnerom, leteckou spoločnosťou Ryanair, najmä na linke do Dublinu, ktorá dlhodobo figurovala v našich strategických plánoch a jednaniach s leteckými spoločnosťami. Zároveň vítame aj ďalšie spojenie do Viedne, ktoré takto bude dostupné aj pre cestovateľov, ktorí využívajú najmä nízkonákladové letecké spoločnosti."

Aktuálne sú z Košíc prevádzkované priame letecké linky:
- s Austrian Airlines do Viedne
- s Wizz Air do Londýn – Luton a Doncaster – Sheffield
- s Ryanair do Londýn – Stansted, Liverpool a Praha
- s Air Explore do Zadaru

Pre dovolenkárov sú toto leto dostupné charterové lety:
- Antalya v Turecku
- Burgas v Bulharsku
- Heraklion a Rodos v Grécku
- Larnaca na Cypre
- Olbia na Sardínii

Pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia respirátorov FFP2 počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Odporúčame sledovať podmienky uverejnené na webových stránkach jednotlivých leteckých spoločností a webové stránky letiska Košice.

Recent news

Customer satisfaction survey

16. August 2021
first flight

Flights from Košice to seaside already taking place

25. June 2021
AirExplore Košice

From Košice to holiday in Croatia by air from 3rd July

21. June 2021