Zimny_letovy_poriadok

V nedeľu 29. októbra vstupuje do platnosti zimný letový poriadok 2017/2018. Z Košíc sa bude na pravidelných linkách lietať do 9 destinácií, čo je rovnaké číslo ako počas predchádzajúcej zimy. 

Dvaja najnovší sieťoví dopravcovia – Poľské Aerolínie LOT a Turkish Airlines, ktorí začali lietať do Košíc v priebehu roka 2016 – zvyšujú počet letov z Košíc do svojich „hubov“ v porovnaní s minuloročným zimným letovým poriadkom: LOT bude lietať do Varšavy 8-krát týždenne (2 lety navyše) a Turkish Airlines do Istanbulu 4-krát týždenne (1 let navyše).  

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice, Michael Tmej: „Počas nadchádzajúcej zimnej sezóny bude z Košíc v ponuke vyše 60 pravidelných letov týždenne na palube 5 dopravcov. Pre leteckú dostupnosť východného Slovenska je nenahraditeľná konektivita prostredníctvom sieťových aerolínií. Tie prinášajú viaceré atraktívne novinky, napr. Berlín (LOT), Phuket (Turkish Airlines), či Seychely (Austrian Airlines).“

České aerolínie zvyšujú počet letov na vnútroštátnej linke Košice – Bratislava. K 6 týždenným frekvenciám (pondelok, streda a piatok ráno a večer) pribudnú popoludňajšie lety v utorok a vo štvrtok. 

Taktiež sa mení letový poriadok na linke spoločnosti Wizz Air do Kolína, ktorá bude prevádzkovaná vždy v pondelok a piatok ráno. To bude výhodnejšie jednak pre služobné cesty pracovníkov IT spoločností, ako aj pre turistov smerujúcich na víkendové pobyty do jedného z najkrajších nemeckých miest, resp. pre nemeckých turistov objavujúcich východné Slovensko.

Celkový prehľad destinácií a frekvencií v zimnom letovom poriadku 2017/2018:

Destinácia Dopravca Frekvencia
Viedeň Austrian Airlines 10x týždenne
Bratislava České aerolínie 8x týždenne
Praha České aerolínie 18x týždenne
Londýn Luton Wizz Air 7x týždenne
Doncaster Sheffield Wizz Air 2x týždenne
Kolín Wizz Air 2x týždenne
Tel Aviv Wizz Air 2x týždenne
Varšava LOT Polish Airlines 8x týždenne
Instanbul Turkish Airlines 4x týždenne

Hoci kalendárne leto na Slovensku je už na konci, s odletmi z Košíc leto nekončí. Šéf marketingu letiska Košice, Juraj Toth: “Pre dovolenkových cestujúcich z našej spádovej oblasti tu máme perfektnú správu: už viac nemusia mrhať drahocenným časom trmácaním sa na iné letiská. Množstvo okúzľujúci slnečných destinácií ako napríklad Dubaj, Maldivy, Thajsko, či Seychely je teraz dostupných s odletom z Košíc za mimoriadne výhodné ceny, rovnako ako viacero destinácií v USA. Viac informácií prinášame na stránke:  www.zkosicdosveta.sk“. 

Tí cestovatelia, ktorí si už plánujú dovolenku pre leto 2018, môžu do svojich plánov zahrnúť aj jednu novú destináciu. Český dopravca Smartwings totiž oznámil, že na sezónnej pravidelnej linke bude lietať z Košíc do cyperskej Larnacy, a to v období od 11.6. – 27.9.2018.

Tlačová správa, Košice, 24. október 2017

Kiemelt információk

munchen-eurowings

AZ EUROWINGS KASSÁRÓL MÜNCHENBE IS REPÜLNI FOG

9. május 2018
ÚJ EUROWINGS JÁRAT LÉTESÜL KASSÁRÓL DÜSSELDORFBA

ÚJ EUROWINGS JÁRAT LÉTESÜL KASSÁRÓL DÜSSELDORFBA

30. április 2018
nyár_2018

A kassai repülőtér nyári menetrendje heti 4 járatot hoz 4 európai "csomópontra"

23. március 2018