v_kosiciach_otvorili_nove_vzdelavacie_centrum

Školiace centrum bude pôsobiť priamo na medzinárodnom letisku v Košiciach. Za projektom je slovenská spoločnosť MSM GROUP v spolupráci s českou firmou European Air Services. Slovak training Academy začne fungovať od decembra. Pre školenia bude využívať aj štyri vlastné americké vrtuľníky Black Hawk.

Na Slovensku bude od decembra fungovať unikátne doškoľovacie stredisko pre pilotov vrtuľníkov. Študenti z celého sveta budú mať k dispozícii spolu 15 vrtuľníkov vrátane štyroch amerických typu Sikorsky UH-60 Black Hawk, ako aj špeciálny simulátor. „Výučba bude prebiehať v zmysle európskej legislatívy. Sme radi, že môžeme zabezpečovať teoretickú výučbu pre projekt STA, aj vďaka tomuto projektu môžeme pokracovať v dlhoročnej tradícii vzdelávania leteckého personálu v Košiciach, povedal Stanislav Szabo, dekan Leteckej fakulty Technickej univerzity v Košiciach, ktorá na projekte spolupracuje.

Hoci Ministerstvo obrany na tomto projekte neparticipuje, riaditeľ STA Juraj Lauš plánuje v blízkej budúcnosti ponúknuť možnosť využitia školiaceho strediska aj slovenskej armáde. Naši vojaci totiž absolvovali doteraz školenia vo výcvikových zariadeniach amerických ozbrojených síl: „Budeme radi, ak ministerstvo obrany využije našu ponuku. Je to veľký projekt, ktorý ocenili aj naši partneri v zahraničí. Sme hrdí na to, že budeme v rámci Európy jediným civilným prevádzkovateľom vrtuľníkov Sikorsky UH-60 Black Hawk a že sa nám projekt STA podarilo zrealizovať, “ povedal Lauš.

Výstavba STA vrátane nákupu vrtuľníkov stála niekoľko desiatok miliónov eur a zrealizovala sa bez akejkoľvek pomoci štátu.

Vznik školiaceho strediska Slovak Training Academy víta aj medzinárodné letisko v Košiciach. „V hre o tento projekt bolo viacero regiónov, preto sme veľmi radi, že naša infraštruktúra bude využitá aj na takéto účely. Je to ďalší dielik do mozaiky, v ktorej rámci rozvíjame Košice ako modernú metropolu letectva na východnom Slovensku,” povedal Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice.

30. október 2017

Text a foto: Letisko Košice

Kiemelt információk

munchen-eurowings

AZ EUROWINGS KASSÁRÓL MÜNCHENBE IS REPÜLNI FOG

9. május 2018
ÚJ EUROWINGS JÁRAT LÉTESÜL KASSÁRÓL DÜSSELDORFBA

ÚJ EUROWINGS JÁRAT LÉTESÜL KASSÁRÓL DÜSSELDORFBA

30. április 2018
nyár_2018

A kassai repülőtér nyári menetrendje heti 4 járatot hoz 4 európai "csomópontra"

23. március 2018