ryanair - kosice

Letecká spoločnosť Ryanair ruší na obdobie zimného letového poriadku 2019/2020 letecké spojenie Londýn (Southend) - Košice. Linka bola prevádzkovaná od apríla 2019 trikrát týždenne. Cestujúci však budú môcť vďaka ďalšiemu nízkonákladovému prepravcovi (Wizz Air) aj naďalej lietať z Košíc do Londýna 7x týždenne

Nateraz posledný let na tejto linke je plánovaný na 26. októbra tohto roku. Cestujúci, ktorí majú zakúpené letenky na termíny po tomto dátume, majú nárok na kompenzácie a je potrebné, aby v tejto súvislosti kontaktovali priamo leteckého dopravcu.

Ryanair očakáva v roku 2020 o 5 miliónov menej prepravených cestujúcich ako pôvodne plánoval. Dôvodom sú omeškané dodávky lietadiel Boeing 737 MAX. V tomto roku mal mať vo flotile 5 týchto lietadiel a do leta 2020 až 58 lietadiel tohto typu. Pokles dodávok oproti plánu mal v celej sieti Ryanairu za následok zatváranie základní a aj liniek, ktoré už boli v predaji. Z letiska Southened boli okrem Košíc pozastavené letecké spojenia aj do destinácií Dublin(Írsko), Kodaň (Dánsko) a Kluž(Rumunsko).

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej: „Rozhodnutie leteckej spoločnosti Ryanair zrušiť v zimnom letovom poriadku 2019/2020 letecké spojenie musíme prijať ako fakt. Doteraz nevyriešený problém s lietadlami Boeing 737 MAX a silný konkurenčný boj nízkonákladových spoločností na európskom nebi nás opätovne zasiahol. Letecký priemysel je mimoriadne turbulentné odvetvie a regionálne letiská sú akýmkoľvek krízam vystavené ako prvé. S Ryanairom, ale aj inými leteckými spoločnosťami, budeme naďalej intenzívne komunikovať a presviedčať ich na otvorenie najmä tých leteckých spojení, po ktorých je dlhodobo intenzívny dopyt - ako napríklad Dublin, či viacero destinácií v severnom Anglicku.”

Portfólio leteckých spoločností lietajúcich z Košíc je dostatočne diverzifikované. Pôsobia tu prepravcovia Austrian Airlines, LOT Polish Airlines, České Aerolínie, Eurowings a Wizz Air, s ktorými môžu cestujúci naďalej lietať do celého sveta.

Tlačová správa

Košice, 26. 8. 2019

Kiemelt információk

Ryanair

Košice and Prague are now even closer to each other – thanks to new route by Ryanair

3. augusztus 2020
Air Explore Košice airport

The first summer charter flight departed from Košice Airport

28. július 2020
Košice airport

The condition for interstate transport also includes an official document from the Ministry of Transport of the Slovak Republic

23. július 2020