Podmienky vrátenia sa na Slovensko

Podmienky vstupu na územie Slovenskej republiky aktuálne nezávisia od krajiny, z ktorej prichádzate, ale od vakcinácie. 

Definícia plne zaočkovanej osoby

 • minimálne 14 dní a maximálne 12 mesiacov po aplikácii druhej dávky dvojdávkovej vakcíny,
 • minimálne 21 dní a maximálne 12 mesiacov po aplikácii jednodávkovej vakcíny,
 • minimálne 14 dní a maximálne 12 mesiacov po aplikácii prvej dávky vakcíny, ak bola podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19,

Plne zaočkovaní cestujúci sa pri vstupe do krajiny preukazujú digitálnym COVID preukazom EÚ alebo potvrdením o očkovaní (v slovenskom, českom alebo anglickom jazyku). 

Všetci cestujúci sú povinní registrovať sa na eHranica (od 12 rokov) a vyplniť formulár, na dohľadanie cestujúcich prichádzajúcich leteckou dopravou.

Registrácia na eHranica je povinná pri každom vstupe na územie SR, to sa netýka: 

 • plne zaočkovaných (prvá registrácia je platná 6 mesiacov),

Potvrdenie o negatívnom výsledku testu pri vstupe na územie SR: 

 • pri prílete z krajín, ktoré nie sú uvedené v zozname nižšie, je nutné preukázať sa negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako 72 hodín - platí aj pre zaočkované osoby
 • krajiny, z ktorých nepotrebujete negatívny test: Albánsko, Andorra, Arménsko, Austrália, Azerbajdžan, Bielorusko, Belgicko, Bosna a Hercegovina, Bulharsko, Čierna Hora, Čína, Česká republika, Chorvátsko, Cyprus, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Gruzínsko, Holandsko, Hongkong, Írsko, Island, Izrael, Japonsko, Jordánsko, Kanada, Južná Kórea, Kosovo, Kuba, Libanon, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Macau, Maďarsko, Malta, Moldavsko, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, San Marino, Severné Macedónsko, Singapur, Slovinsko, Španielsko, USA, Mexiko, Srbsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taiwan, Taliansko, Turecko, Ukrajina.

Karanténa

 • pre všetkých cestujúcich je povinná 10-dňová karanténa (pri bezpríznakovom priebehu bez testovania),
 • karanténu je možné ukončiť negatívnym výsledkom RT-PCR testu, ktorý je možné podstúpiť najskôr na 5. deň izolácie (výnimka deti do 12 rokov),
 • karanténa je povinná aj pre neočkovaných členov domácnosti, v ktorej cestujúci absolvujú izoláciu. 

Výnimky z karantény: 

 • plne zaočkovaní 
 • osoby, ktoré zo zdravotných dôvodov nemôžu byť zaočkované - nutné preukázať sa potvrdením a negatívnym výsledkom RT-PCR testu nie starším ako 72 hodín,
 • výnimka pre krátkodobý vstup za účelom účasti na pohrebe blízkej osoby ostáva zachovaná - nutné preukázať sa negatívnym RT-PCR testom nie starším ako 72 hodín.
 • osoby, ktoré prekračujú hranicu SR výhradne za účelom výkonu práce z/do krajín EÚ, Islandu, Nórska, Lichtenštajnska, Švajčiarska alebo Ukrajiny, majú trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku, resp. v uvedených krajinách - nutné predložiť potvrdenie od zamestnávateľa alebo potvrdenie o výkone práce + negatívny výsledok RT-PCR testu nie starší ako 7 dní. 

_____________________________________________________________________


PODMIENKY VSTUPU DO ČESKEJ REPUBLIKY: 

Slovensko je pre ČR od 4. októbra zaradené medzi krajiny s vysokým rizikom nákazy. 

Pred vstupom do krajiny vypĺňajú všetci cestujúci od 6 rokov príjazdový formulár. 

Všetci neočkovaní cestujúci od 6 rokov absolvujú PCR alebo antigénové testovanie pred vstupom do krajiny. Pri ceste leteckou dopravou pred vstupom do ČR je potrebné disponovať negatívnym výsledkom antigénového testu nie starším ako 48 hodín, alebo RT-PCR testu nie starším ako 72 hodín

Po príchode do ČR je potrebné absolvovať PCR testovanie najskôr 5 dní a najneskôr 14 od príchodu, do obdržania negatívneho výsledku je potrebné ostať v samoizolácii.

Výnimka z testovania:

Plne očkované osoby (14 dní po očkovaní) a osoby, ktoré prekonali ochorenie Covid-19 (11-180 dní)
  _______________________________________________________


PODMIENKY VSTUPU DO VEĽKEJ BRITÁNIE

Pri vstupe do Veľkej Británie platí povinnosť preukázania sa originálnym negatívnym PCR,LAMP alebo antigénovým testom (nestačí úradne overená kópia) pre všetkých nekompletne zaočkovaných v anglickom, španielskom alebo francúzskom jazyku, ktorý nie je starší viac ako 3 dni. Kompletne zaočkované osoby vakcínami Moderna, Pfizer, Astra Zeneca, Janssen môžu do krajiny vstúpiť bez potreby preukázania sa negatívnym testom.

Plne očkovaní cestujúci prichádzajúci zo Slovenska nie sú povinní absolvovať karanténu po príchode, po vstupe do krajiny pre tieto osoby stále pretrváva povinnosť testovania na druhý deň po príchode. Test musí byť vopred zaplatený.

Neočkovaní cestujúci absolvujú testovanie na 2. a 8. deň. Pre týchto cestujúcich je od 4.10. povinná 10 dňová karanténa, ktorú je možné ukončiť negatívnym výsledkom testu na 5. deň (povinnosť testovania na 8. deň zostáva). Registrácia vopred prebieha na tomto odkaze, zoznam spoločností, ktoré poskytujú testovanie spolu s cenami nájdete na tomto linku.

V platnosti stále ostáva aj podmienka vyplniť tzv. >passenger locator form<. Do formulára je potrebné zadať aj referenčné číslo z objednávky na COVID-19 testovanie. Bližšie informácie nájdete aj v samostatnom >článku<.

!POZOR! za sledovanie aktuálnych podmienok je zodpovedný cestujúci.

Kiemelt információk

Košice International Airport

2020 at Košice Airport significantly hit by the global pandemic

29. január 2021
Brexit

What does Brexit mean for UK citizens?

4. január 2021
Košice Interational Airport

ANNOUNCEMENT: Terminal opening hours

3. november 2020