uk

Brexit neumožňuje občanom Slovenskej republiky navštíviť Spojené kráľovstvo len s občianskym preukazom. Prechodné obdobie, počas ktorého to ešte bolo možné, sa končí už 30. septembra. 

Občania SR sú od 1. októbra 2021 povinní pri vstupe do UK preukázať sa platným cestovným pasom, občiansky preukaz nebude od tohto dátumu akceptovaný. Táto podmienka sa nebude uplatňovať pri občanoch, na ktorých sa vzťahuje Dohoda o vystúpení Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska z EÚ a sú včas registrovaní do pobytovej schémy. Títo cestujúci môžu do 31. decembra 2025 vstúpiť na územie UK aj s predložením platného občianskeho preukazu, ktorý bol vydaný v súlade so štandardmi ICAO, a teda musí obsahovať elektronický čip. 

Ku krátkodobým návštevám UK (do 6 mesiacov) nie sú pre občanov SR potrebné víza. Od 1. januára 2021 je v UK zavedený bodový imigračný systém, na základe ktorého musia občania zotrvávajúci v UK dlhšie obdobie ako 6 mesiacov za účelom štúdia alebo práce požiadať o udelenie víz. 

Viac informácií nájdete na tomto odkaze. 

Nedávno pridané

Mirage IIIRS R-2108

DVADSIATY ŠTVRTÝ DIEL FOTOPOHĽADY DO HISTÓRIE LETISKA KOŠICE: ŠVAJČIARSKE PRIESKUMNÉ LIETADLO MIRAGE IIIRS

19. Október 2021
Eurocopter EC145 4L-WWW

DVADSIATY TRETÍ DIEL FOTOPOHĽADY DO HISTÓRIE LETISKA KOŠICE: GRUZÍNSKY VRTUĽNÍK ,,WHISKEY-WHISKEY-WHISKEY”

19. Október 2021
Maule MXT-7 Star Rocket SP-KBC

DVADSIATY DRUHÝ DIEL FOTOPOHĽADY DO HISTÓRIE LETISKA KOŠICE: HORNOPLOŠNÍK MAULE MXT-7 STAR ROCKET

13. Október 2021