Podmienky vrátenia sa na Slovensko

Od 31. mája vstupuje do platnosti rozdelenie krajín podľa cestovateľského semaforu. Pokiaľ vstupujete na územie SR, platí pre vás: 

ZELENÉ KRAJINY

Patria sem: 
Andorra, Austrália, Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Čínska ľudová republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Grónsko, Holandsko, Hong Kong, Chorvátsko, Island, Írsko, Izrael, Japonsko, Južná Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Macao, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, San Maríno, Singapur, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, Taiwan 

Karanténa / test
14-dňová karanténa, ktorá môže byť ukončená potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu, ktorý môže byť vykonaný už v prvý deň izolácie. 

Výnimky

 • zaočkované osoby;
 • osoby, ktoré prekonali COVID-19 za posledných 180 dní;
 • deti do 18 rokov.

___________________________________________________________________________________________


ČERVENÉ KRAJINY

Patria sem:
Albánsko, Arménsko, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Egypt, Gruzínsko, Jordánsko, Kanada, Kazachstan, Kuba, Kuvajt, Kirgizsko, Libanon, Malajzia, Moldavsko, Mongolsko, Portoriko, Rusko, Severné Macedónsko, Srbsko, Spojené štáty americké, Tadžikistan, Thajsko, Tunisko, Turecko, Turkménsko, Ukrajina, Uzbekistan

Karanténa / test
14-dňová domáca karanténa, ktorá môže byť ukončená potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu absolvovanom najskôr na 8. deň izolácie.

Výnimky

 • zaočkované osoby; ktoré majú zároveň pracovnoprávny vzťah alebo miesto výkonu práce na území štátu zo zoznamu červených krajín a zároveň je ich trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku; alebo majú pracovnoprávny vzťah alebo miesto výkonu práce na území SR a trvalý alebo prechodný pobyt na území štátu z červeného zoznamu krajín.

__________________________________________________________________________________________

ČIERNE KRAJINY
Patria sem všetky ostatné krajiny, ktoré nie sú uvedené na zelenom a červenom zozname - aj Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. 

Karanténa / test
14-dňová domáca karanténa, nezávisle od výsledku RT-PCR testu absolvovanom na 8. deň. 

Výnimky

 • zaočkované osoby; ktoré majú zároveň pracovnoprávny vzťah alebo miesto výkonu práce na území štátu zo zoznamu čiernych krajín a zároveň je ich trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku; alebo majú pracovnoprávny vzťah alebo miesto výkonu práce na území SR a trvalý alebo prechodný pobyt na území štátu z čierneho zoznamu krajín.

Zároveň pre všetkých cestujúcich stále platí, že najneskôr pri vstupe na Slovensko je potrebné sa zaregistrovať na webe http://bit.ly/ehranica a vyplniť formulár, ktorý slúži na vyhľadanie cestujúceho v súvislosti s ochranou verejného zdravia: www.bit.ly/vyhladanie.

_________________________________________________________________________


PODMIENKY VSTUPU DO ČESKEJ REPUBLIKY: 

Slovenskí občania môžu od 1. júna cestovať do ČR za účelom turistiky, pokiaľ sa preukážu: 

 • certifikátom o očkovaní v SR (už 22 dní po prvej dávke vakcinácie) + vyplnený príjazdový formulár https://plf.uzis.cz/
   
 • potvrdením o prekonanom ochorení COVID-19 pred nie viac ako 180 dňami 
   
 • potvrdením o negatívnom výsledku AG testu nie staršom ako 24 hodín alebo PCR testu nie staršom ako 72 hodín vykonanom v SR + vyplnený príjazdový formulár https://plf.uzis.cz/ 

Výnimky pre vstup do ČR, u ktorých nie je potrebné vyplniť príjazdový formulár a predložiť výsledok testu: 

 • občania SR, ktorých doba pobytu nepresiahne 24 hodín

 • občania EÚ a cudzinci s povoleným pobytom v EÚ, ktorí cestujú do alebo z ČR na dobu nepresahujúcu 12 hodín

 • deti mladšie ako 5 rokov

 • cezhraniční pracovníci, žiaci alebo študenti, ktorí aspoň 1x za týždeň prekračujú hranicu

 • občania EÚ/SR, ktorí prekonali ochorenie COVID 19, nemajú klinické príznaky ochorenia a absolvovali izoláciu v stanovenom rozsahu, pričom od prvého pozitívneho výsledku RT PCR testu uplynulo aspoň 14 dní, nie však viac ako 90 dní. Potrebné je predložiť potvrdenie od lekára v ČR alebo EÚ o absolvovaní izolácie po pozitívnom RT-PCR teste.

 • osoby očkované na Slovensku, v Chorvátsku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Slovinsku a v ČR, ktoré sú držiteľmi národného certifikátu o vykonanom očkovaní, môžu po uplynutí 22 dní od prvej dávky očkovania cestovať zo Slovenska do ČR bez nutnosti podstupovať testovanie a bez obmedzenia pohybu na území ČR – platí však povinnosť pred vstupom vyplniť príjazdový formulár. 

  _______________________________________________________


PODMIENKY VSTUPU DO VEĽKEJ BRITÁNIE

Od 18. januára 2021 platí pri vstupe do Veľkej Británie povinnosť preukázania sa originálnym negatívnym PCR,LAMP alebo antigénovým testom (nestačí úradne overená kópia) v anglickom, španielskom alebo francúzskom jazyku, ktorý nie je starší viac ako 3 dni.

Povinná je aj 10-dňová karanténa a v platnosti je stále aj podmienka vyplniť tzv. >passenger locator form<. Bližšie informácie nájdete aj v samostatnom >článku<. Podľa nových podmienok je potrebné do formulára zadať aj referenčné číslo z objednávky na COVID-19 testovanie. Bližšie informácie o predregistrácii na testovanie nájdete aj v samostatnom >článku<.

Od 15. februára navyše platí, že všetci cestujúci musia po príchode do Veľkej Británie absolvovať vopred zaplatený test na COVID-19 na 2. a 8. deň povinnej karantény. Registrácia vopred prebieha na stránke: https://quarantinehotels.ctmportal.co.uk/Quarantine/Home.aspx.Testovanie je vhodné pre deti staršie ako 5 rokov a zoznam spoločností, ktoré poskytujú testovanie spolu s cenami nájdete na tomto linku: https://www.gov.uk/guidance/providers-of-day-2-and-day-8-coronavirus-testing-for-international-arrivals.

Od 17. mája vstupuje do platnosti nové nariadenie, ktoré krajiny rozdeľuje podľa semaforu (Red, Amber, Green). Slovensko aktuálne patrí do oranžovej skupiny - Amber, pre cestujúcich prichádzajúcich zo Slovenska platia vyššie spomenuté opatrenia, avšak karanténu je odteraz možné skrátiť, a to absolvovaním covid testu u privátneho poskytovateľa po ukončení jej 5. dňa. Negatívny výsledok testu teda znamená možnosť okamžitého ukončenia izolácie. 

 

Nedávno pridané

Austrian Airlines

Pfiat di, Dash!

7. Jún 2021
Wizzair Doncaster

Wizz Air sa vracia na úspešnú linku Košice - Doncaster Sheffield

28. Máj 2021
Tu-154M OM-AAA

DVANÁSTY DIEL: Fotopohľady do histórie letiska Košice Stopäťdesiatštvorka už nepriletí

28. Máj 2021