A321-232 SU-NMB

V piatok 19. apríla podvečer sa uskutočnil prvý let v rámci tohtoročnej dovolenkovej – charterovej – sezóny. Lietadlo typu Airbus A320 egyptskej leteckej spoločnosti Nesma Airlines odviezlo 159 našich uzimených dovolenkárov do známeho letoviska Hurghada, kde už panuje príjemne teplé – ale ešte nie prihorúce – počasie. Let vykonalo lietadlo s egyptskou poznávacou značkou SU-NMB, ktoré sa z dráhy firemného letiska spoločnosti Airbus vo francúzskom Toulouse po prvý raz odpútalo 8. februára 2002. V máji 2002 bolo lietadlo dodané spoločnosti British Midland International (známej pod skratkou bmi), pre ktorú lietalo s britskou poznávacou značkou G-MIDP. V júli 2010 si ho prenajala spoločnosť Nesma Airlines, pričom konfigurácia kabíny bola zmenená na jednotriednu, s počtom sedadiel 180. Lietadlo s už spomenutou poznávacou značkou SU-NMB dostalo meno Fatima, a to podľa dcéry islamského proroka Mohameda.

O leteckej spoločnosti Nesma Airlines môžeme stručne povedať toľko, že je členom saudskoarabskej skupiny Nesma Group a je vlajkovým leteckým dopravcom dvoch krajín, a to Saudskej Arábie a Egypta. Svoju letovú činnosť začala spoločnosť Nesma Airlines v júni 2010. Egyptská divízia Nesma Airlines disponuje jedným lietadlo A319 (SU-NMD, meno Arwa) a dvomi lietadlami A320 – okrem lietadla SU-NMB je to lietadlo poznávacej značky SU-NMA (Bertha).

Informáciu o prvom tohtoročnom lete podľa dovolenkového letového poriadku doplníme informáciou o destináciách, do ktorých sa naši dovolenkári dostanú priamym letom z košického medzinárodného letiska (stav k 23.4.2019). Sú to:

  • Burgas, Varna (Bulharsko)
  • Heraklion, Korfu, Rhodos (Grécko)
  • Hurghada, Sharm El Sheikh, Marsa Alam (Egypt)
  • Lamezia Terme (Taliansko)
  • Larnaca (Cyprus)
  • Monastir (Tunisko)
  • Rijeka (Chorvátsko)

Text a foto R. Mlýnek

Nedávno pridané

orange-fly-airportkosice

Premiéra spoločnosti orange2fly

20. Máj 2019
MS-2019-kosice-airport

Letisko privítalo hokejové tímy i fanúšikov

16. Máj 2019
adria - kosice letisko

Košice s Viedňou spája Adria

2. Máj 2019