charterové lety z Košíc

 

           Po štarte letnej dovolenkovej sezóny na letisku Košice prvým letom do egyptskej Hurghady, ktorý sa uskutočnil 3. mája, začínajú charterové lety v prvom júnovom týždni naberať na intenzite. K letom do Egypta postupne pribúdajú ďalšie destinácie, ako napríklad cyperská Larnaka, tuniský Monastir, grécke ostrovy Kréta a Rodos, ku ktorým sa tradične pripojí aj veľmi populárna turecká Antalya.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak informoval:

„Celkovo je na túto letnú sezónu plánovaných vyše 600 charterových letov, čo predstavuje medziročný nárast o 19 %. V porovnaní s predcovidovým rokom 2019 je plánovaný počet letov nižší len o 4 %. Tešíme sa teda na veľmi intenzívnu sezónu a pozývame všetkých dovolenkárov z východného Slovenska, aby s nákupom dovolenky neotáľali, lebo podľa našich informácií sú mnohé termíny už teraz vypredané.“

V ponuke cestovných kancelárií je pre zájazdy s odletom z Košíc dostupných desať destinácií v ôsmich krajinách: v Turecku (Antalya), Bulharsku (Burgas), Grécku (Heraklion, Rodos), Chorvátsku (Brač), Egypte (Hurghada, Marsa Matruh), Tunisku (Monastir), na Cypre (Larnaka) a v Taliansku (Lamezia Terme). Novinkami, do ktorých sa doteraz z Košíc nelietalo, sú chorvátsky Brač a egyptské letovisko Marsa Matruh.

Ďalšie praktické informácie pridal člen predstavenstva a zástupca výkonného riaditeľa pre prevádzku Štefan Fedák:

„Na silnú sezónu sme sa dôkladne pripravili. Posilnili sme personálne kapacity na viacerých oddeleniach, vrátane vybavenia cestujúcich, bezpečnostnej kontroly či tímu nakladačov. Tešíme sa na našich cestujúcich, ktorým by som rád pripomenul, aby si skontrolovali platnosť svojich osobných dokladov, a aby prichádzali na letisko s dostatočným predstihom, ideálne dve hodiny pred plánovaným časom odletu. Takto si budú môcť začať užívať príjemné dovolenkové chvíle už na letisku.“

Okrem dovolenkových letov prirodzene pokračujú aj pravidelné lety do siedmich destinácií v rámci letného letového poriadku:

  • LOT Poľské aerolínie 6x týždenne do Varšavy a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade, Ázii a Afrike.
  • Austrian Airlines 11x týždenne do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Ázii.
  • Ryanair do destinácií: Londýn Stansted (5x týždenne), Praha (4x týždenne),      Liverpool (2x týždenne), Dublin (2x týždenne).
  • Wizz Air do destinácie Londýn Luton (6x týždenne).

Nedávno pridané

Tu-154 European Air Charter

Bulharské „stopäťdesiatštvorky” už k nám nelietajú

22. September 2023
letisko Košice Air tractor AT-802

Nevídané – pristáli u nás dve amfíbie

18. September 2023
Nová letecká linka z Košíc do Zurichu

TLAČOVÁ SPRÁVA: SWISS spojí leteckou linkou Košice s Zürichom

13. September 2023