Letisko Košice

Po trojmesačnej pauze sa postupne obnovujú lety aj na letisku Košice. Prvý úspešný štart má za sebou už letecký dopravca ČSA, ktorý 15.06. opätovne spojil Košice s Prahou. Od 22.06. znova lieta letecká spoločnosť Austrian Airlines a cestujúci môžu pohodlne letieť aj do Viedne.

Lety počas trvania pandémie však so sebou prinášajú aj obetu v podobe rôznych reštrikcií, ktoré ovplyvňujú bežné cestovateľské návyky. Aby ste sa v nariadeniach lepšie zorientovali, spísali sme pre vás článok s konkrétnymi tipmi. 

Ochrana tváre

Rúško (alebo iná ochrana úst a nosa) je povinné na letisku Košice počas celej doby zdržiavania sa v jeho priestoroch. Letecké spoločnosti ČSA a Austrian Airlines vyžadujú prekrytie tváre aj na palube lietadiel počas trvania letu. Vždy si však pred letom overte aktuálne informácie na stránke prepravcu. Podobné požiadavky môžu byť aj na letiskách v iných krajinách.

Odstupy v radoch

Okrem dodržiavania odporúčaných odstupov na celom letisku sme označili aj rozostupy 2 m v priestoroch, kde sa tvoria rady. Vďaka tomu pohodlnejšie odhadnete priestor, v ktorom sa nachádzate.

Rozmiestnenie v lietadle

Letecké spoločnosti odporúčajú, aby ste si pri výbere miest na sedenie zvolili sedadlá s odstupom od ostatných pasažierov. Letecká spoločnosť ČSA usádza v ekonomickej triede s rozostupmi, ak to kapacita letu dovolí. Pri biznis letoch zostáva prostredná sedačka voľná, tiež sedačka po vašom boku v prípade dvojsedačiek.

Bezkontaktné platby

Všetky letecké spoločnosti vyžadujú bezkontaktné platby, aby sa znížilo riziko prenosu vírusu pri manipulácii s hotovosťou. Odporúčame overiť platnosť platobných kariet a nastavenie limitov ešte pred vycestovaním na letisko.

Online vybavenie letu

Uprednostnite vybavenie letu, vrátane check-inu, online, aby ste sa vyhli čakaniu a kontaktom na letisku navyše. Možnosť zariadiť svoj let od objednania letenky až po check-in ponúkajú takmer všetky letecké spoločnosti.

Obmedzenie občerstvenia na palubách a letiskách

Niektoré letiská cieľových destinácií môžu mať úplne uzatvorené alebo obmedzené obchody s občerstvením. Rovnako aj ponuka nápojov a jedál na palube lietadiel môže byť u mnohých dopravcov obmedzená.

Charterové lety

V súvislosti s letnou charterovou sezónou 2020 sa predpokladá, že na dovolenky z Košíc sa bude lietať do prímorských destinácií v Bulharsku, Grécku a na Cypre s leteckými spoločnosťami Smartwings a Bulgaria Air. Možnosti letov do iných krajín záležia na rozhodnutí vlády SR. Bližšie informácie budú uverejnené v mesiaci júl.

Ďalšie obnovenie letov

Obnovenie leteckých spojení leteckými spoločnosťami Eurowings, LOT Poľské aerolínie, Ryanair a Wizz Air závisí od rozhodnutia jednotlivých spoločností, ako aj rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR a vlády SR.

Napriek všetkým obmedzeniam sa však konečne môžeme znovu pustiť do objavovania sveta. Letecké spoločnosti postupne spúšťajú prvé lety a vy sa tak môžete chystať na prvé lety z Košíc.

 

Nedávno pridané

ryanair_foto2

Ryanair bude lietať z Košíc do Prahy

26. Jún 2020
Austrian Airlines

Austrian Airlines je späť. Z Košíc sa už lieta aj do Viedne.

22. Jún 2020
Tomáš Jančuš letisko Košice

Prvý let po uvoľnení opatrení na letisku Košice opäť symbolicky s Českými Aerolíniami

15. Jún 2020