Po príchode na letisko máte na výber z troch možností parkovania:

  • P1 – krátkodobé parkovanie parkovanie na parkovisku P1 je spoplatnené od momentu vstupu. Minimálne parkovné je v sume 3€ za 90 minút .

  • P2dlhodobé parkovanie – ak chcete odprevadiť, privítať alebo odviezť vašich priateľov, rodinu či obchodného partnera, môžete využiť parkovisko P2, na ktorom je parkovanie do 10 minút zdarma, ale iba vtedy, ak parkovací lístok neoznačíte v parkovacom platobnom automate pred uplynutím tejto doby.
  • P3 – dlhodobé parkovanie – ak cestujete na dovolenku, prípadne na dlhšiu služobnú cestu, môžete využiť ekonomicky výhodné dlhodobé parkovanie na parkovisku P3, na ktorom  je minimálna doba parkovania 8 hodín. Ceny za dlhodobé parkovanie sú uvedené k cenníku uvedenom nižšie.

Zavedenie rezervačného systému je v procese realizácie, preto rezervácia parkovacieho miesta zatiaľ nie je možná. Parkovacích miest je však dostatok.

Vaše auto bude po celý čas parkovania monitorované kamerovým systémom. Po príchode na parkovisko je potrebné si parkovací lístok uschovať, pretože na zaplatenie a odchod z parkoviska ho budete potrebovať. Letiskové parkovisko je plne automatizované.

Parkovné je možné zaplatiť prostredníctvom dvoch platobných automatov, ktoré sa nachádzajú pred budovou terminálu, a to buď v hotovosti, a použiť pritom mince v nominálnej hodnote 0,10€, 0,20€, 0,50€, 1€ ,2€ a bankovky v nominálnej hodnote 5€, 10€, 20€, 50€ ,€, alebo platobnou kartou, a to aj bezkontaktne.

Novinkou je možnosť platby parkovného aj priamo pri výjazde z parkovísk P1 a P2, avšak len platobnou kartou bez nutnosti zadávať PIN, mobilným telefónom či smart hodinkami. Systém podporuje technológie Google Pay, Apple Pay a NFC


Pozor, automaty vydajú maximálne 20 € výdavok!

Po zaplatení parkovného je potrebné parkovisko opustiť do 10 minút.

Bližšie informácie nájdete v cenníku uvedenom nižšie.


V prípade akýchkoľvek ďalších otázok ohľadom parkovania nás prosím neváhajte kontaktovať na emailovej adrese: [email protected]

Prevádzkový poriadok parkoviska na letisku Košice platný od 1.8.2021 nájdete TU .

mapa letiskaP1 - krátkodobé parkovanie, minimálna doba parkovania 90min/3€

P2 - dlhodobé parkovanie, 10 min. zadarmo

P3 - dlhodobé parkovanie

ACD -  platobný terminál

ACC - platobný automat pri výjazde - len platobné karty

Nedávno pridané

Mapa letných destinácii s odletom z letiska Košice

Vyrazte z Košíc na dovolenku

20. Máj 2022
Boeing 757-200

Prvá dáma alias FLOTUS priletela lietadlom C-32

20. Máj 2022
Letisko Košice

Informácie a obmedzenia v súvislosti s COVID-19

12. Máj 2022