Letisko Košice

FUNGOVANIE LETISKA KOŠICE

Business salónik je aktuálne uzavretý. 

____________________________________________________________________________________________

AKTUÁLNE NOVINKY

NÁVRAT NA SLOVENSKO: Pri prílete na Slovensko musí byť okrem registrácie na eHranica vyplnený aj formulár, ktorý slúži na vyhľadanie cestujúceho v súvislosti s ochranou verejného zdravia. Nájdete ho tu: www.bit.ly/vyhladanie.

eHranicu vyplníte na tomto webe: www.bit.ly/ehranica.

Od 31. mája vstupuje do platnosti rozdelenie krajín podľa cestovateľského semaforu. Pokiaľ vstupujete na územie SR, platí pre vás: 

 

ZELENÉ KRAJINY


Andorra, Austrália, Belgicko, Bulharsko, Cyprus, Česká republika, Čínska ľudová republika, Dánsko, Estónsko, Fínsko, Francúzsko, Grécko, Grónsko, Holandsko, Hong Kong, Chorvátsko, Island, Írsko, Izrael, Japonsko, Južná Kórea, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Macao, Maďarsko, Malta, Monako, Nemecko, Nórsko, Nový Zéland, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, San Maríno, Singapur, Slovinsko, Španielsko, Švajčiarsko, Švédsko, Taliansko, Taiwan 

Karanténa / test
14-dňová domáca karanténa, ktorá môže byť ukončená potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR alebo antigénového testu absolvovanom po príchode.

Výnimky

 • zaočkované osoby;
 • osoby, ktoré prekonali COVID-19 za posledných 180 dní;
 • deti do 18 rokov.

 

 

ČERVENÉ KRAJINY


Albánsko, Arménsko, Bielorusko, Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Egypt, Gruzínsko, Jordánsko, Kanada, Kazachstan, Kuba, Kuvajt, Kirgizsko, Libanon, Malajzia, Moldavsko, Mongolsko, Portoriko, Rusko, Severné Macedónsko, Srbsko, Spojené štáty americké, Tadžikistan, Thajsko, Tunisko, Turecko, Turkménsko, Ukrajina, Uzbekistan

Karanténa / test
14-dňová domáca karanténa, ktorá môže byť ukončená potvrdením o negatívnom výsledku RT-PCR testu absolvovanom najskôr na 8. deň karantény.

Výnimky

 • zaočkované osoby; ktoré majú zároveň pracovnoprávny vzťah alebo miesto výkonu práce na území štátu zo zoznamu červených krajín a zároveň je ich trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku; alebo majú pracovnoprávny vzťah alebo miesto výkonu práce na území SR a trvalý alebo prechodný pobyt na území štátu z červeného zoznamu krajín.

 

 

ČIERNE KRAJINY


Patria sem všetky ostatné krajiny, ktoré nie sú uvedené na zelenom a červenom zozname - Spojené kráľovstvo Veľkej Británie a Severného Írska. 

Karanténa / test
14-dňová domáca karanténa, nezávisle od výsledku RT-PCR testu absolvovanom na 8. deň. 

Výnimky

 • zaočkované osoby; ktoré majú zároveň pracovnoprávny vzťah alebo miesto výkonu práce na území štátu zo zoznamu čiernych krajín a zároveň je ich trvalý alebo prechodný pobyt na Slovensku; alebo majú pracovnoprávny vzťah alebo miesto výkonu práce na území SR a trvalý alebo prechodný pobyt na území štátu z čierneho zoznamu krajín.

Viac informácií nájdete v samostatnom článku: https://www.airportkosice.sk/sk/pre-cestujucich/aktuality/nove-podmienky-aktualizacia-pre-slovensko-velku-britaniu-cesku-republiku.

____________________________________________________________________________________________

VEĽKÁ BRITÁNIA

Pre všetkých cestujúcich do Británie platí povinnosť preukázať sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, ktorý nie je starší viac ako 3 dni. Vyžaduje sa originál v anglickom, španielskom alebo francúzskom jazyku. Potrebné je vopred sa zaregistrovať a uhradiť test na COVID-19 na stránke https://quarantinehotels.ctmportal.co.uk/Quarantine/Home.aspx. Podľa nových podmienok je potrebné do passenger locator form zadať aj referenčné číslo z objednávky na COVID-19 testovanie, ktoré podstúpite na 2. a 8. deň karantény.  Karanténu je možné skrátiť tak, že po ukončení jej 5. dňa absolvujete covid test u privátneho poskytovateľa. Negatívny výsledok testu ukončuje izoláciu. 

___________________________________________________________________________________________

ČESKÁ REPUBLIKA 

 Slovenskí občania môžu od 1. júna cestovať s:

 • potvrdením o negatívnom výsledku antigénového testu nie starším ako 24 hodín alebo PCR testu nie starším ako 72 hodín. Pred vstupom do ČR je povinné vyplniť príjazdový formulár https://plf.uzis.cz/ 
   
 • potvrdením o prekonanom ochorení COVID-19 nie starším ako 180 dní
   
 • certifikátom o očkovaní v SR - už 22 dní po prvej dávke vakcíny + potrebné vyplniť príjazdový formulár
   

Výnimky: 

 • občania SR, ktorých doba pobytu nepresiahne 24 hodín

 • občania EÚ a cudzinci s povoleným pobytom v EÚ, ktorí cestujú do alebo z ČR na dobu nepresahujúcu 12 hodín

 • deti mladšie ako 5 rokov

 • cezhraniční pracovníci, žiaci alebo študenti, ktorí aspoň 1x za týždeň prekračujú hranicu

 • občania EÚ/SR, ktorí prekonali ochorenie COVID 19, nemajú klinické príznaky ochorenia a absolvovali izoláciu v stanovenom rozsahu, pričom od prvého pozitívneho výsledku RT PCR testu uplynulo aspoň 14 dní, nie však viac ako 90 dní. Potrebné je predložiť potvrdenie od lekára v ČR alebo EÚ o absolvovaní izolácie po pozitívnom RT-PCR teste.

 • osoby očkované na Slovensku, v Chorvátsku, Nemecku, Rakúsku, Poľsku, Maďarsku, Slovinsku a v ČR, ktoré sú držiteľmi národného certifikátu o vykonanom očkovaní, môžu po uplynutí 22 dní od prvej dávky očkovania cestovať zo Slovenska do ČR bez nutnosti podstupovať testovanie a bez obmedzenia pohybu na území ČR – platí však povinnosť pred vstupom vyplniť príjazdový formulár. 

____________________________________________________________________________________________

 

PODMIENKY VSTUPU PRE JEDNOTLIVÉ KRAJINY

Krajina Podmienky vstupu Výnimky
Česká republika negatívny PCR test nie starší ako 72 hod./antigénový test nie starší ako 24 hodín + príjazdový formulár >https://plf.uzis.cz/< očkované osoby, tranzit, deti do 5 rokov,neodkladné cesty,cezhraniční pracovníci 
Rakúsko PCR alebo antigénový test do 24 hod od vstupu + registračný formulár, odkaz >nájdete tu< negatívny test, očkované osoby, prekonané ochorenie COVID-19
Veľká Británia negatívny PCR, antigénový alebo LAMP test nie starší ako 72 hod. + testy na 2. a 8. deň izolácie + karanténa + tzv. passenger locator form, odkaz >nájdete tu< ---
Poľsko pozastavené lety ---
Nemecko pozastavené lety ---

____________________________________________________________________________________________

 

AKTUÁLNE DOSTUPNÉ A PLÁNOVANÉ LETECKÉ SPOJENIA

Letecká spoločnosť Destinácia Plánované obnovenie letov Informácie a letenky
Austrian Airlines Viedeň V prevádzke. https://www.austrian.com/sk/en/flight-irregularities

+421 250 112325 (zo Slovenska)

+43 1 70148 1000
WizzAir Londýn - Luton V prevádzke. https://wizzair.com/sk-sk/najnovsie-cestovne-informacie

0900 20 50 50
  Doncaster Sheffield V prevádzke.  
Ryanair Londýn Stansted V prevádzke. https://www.ryanair.com/ie/en/travel-updates
  Liverpool Júl 2021  
  Praha 2.6.2021  
  Varšava júl 2021  
LOT Polish Airlines Varšava júl 2021 https://www.lot.com/sk/en/coronavirus-travel-information

https://www.lot.com/sk/en/suspension-of-flight-connections

+48 22 577 77 55
Eurowings Düsseldorf 31.10.2021 https://www.eurowings.com/en/information/news-help/information-coronavirus.html

+49 (0)221 599 882 22

V prípade, ak bol váš let zrušený alebo máte ohľadom vášho letu otázky, kontaktujte prosím priamo leteckú spoločnosť. Jednotlivé kontakty nájdete v tabuľke vyššie.

Obnovenie leteckých spojení leteckými spoločnosťami závisí od rozhodnutia jednotlivých spoločností, ako aj rozhodnutia Ústredného krízového štábu SR a vlády SR.

____________________________________________________________________________________________

POKYNY PRE VŠETKÝCH CESTUJÚCICH


Všetci cestujúci sú s účinnosťou od 07.09.2020 povinní vyplniť elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho (Public Health Passenger Locator Form -„PLF“), ktorý je zverejnený na webovom sídle MDV SR.

Formulár nájdete na tomto odkaze: https://www.mindop.sk/covid/.

____________________________________________________________________________________________

OCHRANA ZDRAVIA


V priestoroch letiska a pri letoch platí zásada Rúško-Odstup-Ruky, preto je potrebné dodržiavať nasledujúce pokyny:

Prekrytie úst a nosa
Respirátor je povinný na letisku Košice aj na palube lietadiel počas trvania letu. 

Odstupy
Na celom letisku sme označili rozostupy so vzdialenosťou 2 m v priestoroch, kde sa tvoria rady.

Bezkontaktné platby
Bezkontaktné platby znižujú riziko prenosu vírusu pri manipulácii s hotovosťou. Odporúčame využiť bezhotovostnú platby.

Online vybavenie letu
Vybavenie letu, vrátane check-inu, je možné aj online, aby ste sa vyhli čakaniu a kontaktom na letisku navyše. 

Obmedzenie občerstvenia
Niektoré letiská môžu mať obmedzené obchody s občerstvením a rovnako aj ponuka nápojov a jedál na palube lietadiel môže byť limitovaná.

___________________________________________________________________________________________

Information and restrictions regarding COVID-19

OPERATION OF KOŠICE INTERNATIONAL AIRPORT

The business lounge is closed. 

___________________________________________________________________________________________

RETURN TO SLOVAKIA: Upon arrival in Slovakia, in addition to registration at eHranica, a form must be filled in, which is used to search for a passenger in connection with the protection of public health. You can find it here: www.bit.ly/vyhladanie

You can fill in the eHranica on this website: www.bit.ly/ehranica

From 31 May 2021, a new traffic light system applies when returning from abroad to Slovakia. You can also send questions about quarantine measures and testing conditions to the e-mail address of the Public Health Office of the Slovak Republic: koronapodnety@uvzsr.sk. 


 

GREEN LIST COUNTRIES
Andorra, Australia, Belgium, Bulgaria, Cyprus, Czech Republic, People's Republic of China, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Greenland, Netherlands, Hong Kong, Croatia, Iceland, Ireland, Israel, Japan, South Korea, Liechtenstein, Lithuania , Latvia, Luxembourg, Macao, Hungary, Malta, Monaco, Germany, Norway, New Zealand, Poland, Portugal, Austria, Romania, San Marino, Singapore, Slovenia, Spain, Switzerland, Sweden, Italy, Taiwan

 

QUARANTINE / TEST
14-day domestic quarantine, which may be completed by confirmation of a negative result of an RT-PCR test or antigen test performed upon arrival. 

 

EXEMPTIONS FROM SELF-ISOLATION

 • vaccinated persons;
 • persons who have overcome COVID-19 in the last 180 days;
 • children under 18 years. 


 

RED LIST COUNTRIES
Albania, Armenia, Belarus, Bosnia and Herzegovina, Montenegro, Egypt, Georgia, Jordan, Canada, Kazakhstan, Cuba, Kuwait, Kyrgyzstan, Lebanon, Malaysia, Moldova, Mongolia, Puerto Rico, Russia, Northern Macedonia, Serbia, United States of America, Tajikistan, Thailand, Tunisia, Turkey, Turkmenistan, Ukraine, Uzbekistan

 

QUARANTINE / TEST
14-day quarantine, which may be completed by confirmation of a negative result of an RT-PCR test taken on the 8th day of quarantine at the earliest.

 

EXEMPTIONS FROM SELF-ISOLATION
vaccinated persons; who also have an employment relationship or place of work in the territory of the state from the red list countries and at the same time they have permanent or temporary residence in Slovakia; or have an employment relationship or place of work in the territory of the Slovak Republic and permanent or temporary residence in the territory of the state from the red list countries.


 

BLACK LIST COUNTRIES
This includes all other countries not on the green and red list - the United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland too. 

 

QUARANTINE / TEST
14-day quarantine, independent of the result of the RT-PCR test completed on 8th. day.

 

EXEMPTIONS FROM SELF-ISOLATION
vaccinated persons; who also have an employment relationship or place of work in the territory of the state from the black list countries and at the same time they have permanent or temporary residence in Slovakia; or have an employment relationship or place of work in the territory of the Slovak Republic and permanent or temporary residence in the territory of the state from the black list countries.

____________________________________________________________________________________________


UNITED KINGDOM: All travelers to the UK are required to hold a negative PCR or antigen test not older than 3 days. An original test in English, Spanish or French is required. All travelers to the UK are required to pre-register and pay for the COVID-19 test at https://quarantinehotels.ctmportal.co.uk/Quarantine/Home.aspx. According to the new conditions, it is necessary to enter into the passenger locator form the reference number from the order for COVID-19 testing which you will take on the 2nd and 8th day of quarantine. The quarantine may be completed by confirmation of a negative result of an RT-PCR test taken after the end of day 5. 

____________________________________________________________________________________________

CZECH REPUBLIC: Slovak citizens can travel with:

 • a confirmation of a negative antigen test result not older than 24 hours or PCR test not older than 72 hours. Before entering the Czech Republic, it is mandatory to fill in the arrival form https://plf.uzis.cz/ 
   
 • certificate of vaccination in the Slovak Republic (already 22 days after the first dose of vaccination) + completed arrival form 
   
 • confirmation of past COVID-19 disease no more than 180 days ago
   

EXEMPTIONS FROM SELF-ISOLATION

 • citizens of the Slovak Republic whose period of stay does not exceed 24 hours
 • EU citizens and foreigners with a residence permit in the EU who travel to or from the Czech Republic for 12 hours maximum
 • Children under 5 years
 • Cross-border workers, students who cross the border at least once a week
 • EU / Slovak citizens who overcame COVID 19 before 14 days at least, but not more than 90 days have passed since
 • Vaccinated persons  if 22 days have passed since the 1st dose of vaccination (exception from testing, but the arrival form must be filled in) 

____________________________________________________________________________________________

CURRENT ENTRY CONDITIONS FOR INDIVIDUAL COUNTRIES

Country Entry conditions Exceptions
Czech Republic negative PCR test no older than 72 hours / antigen test not older than 24 hours + form >https://plf.uzis.cz/< vaccinated persons, transit, children up to 5 years, urgent trips, cross - border workers
Austria PCR or antigen test within 24 hours of entry + registration form >registration form< negative test, vaccinated persons, persons who have overcome COVID-19
United Kingdom negative PCR, LAMP or antigen test in English no older than 72 hours + PCR test on the day 2 and 8 + quarantine and the so-called >passenger locator form< ---
Poland flights suspended ---
Germany flights suspended ---

 

CURRENT AVAILABLE AND PLANNED FLIGHT CONNECTIONS

Air company and airline  Destination Planned resumption of flights Information and tickets
Austrian Airlines Vienna

The flights are already fully operational.

https://www.austrian.com/sk/en/flight-irregularities

+421 250 112325 (from Slovakia)

+43 1 70148 1000
WizzAir London - Luton

The flights are already fully operational.

https://wizzair.com/en-gb/latest-travel-information

0900 20 50 50
  Doncaster Sheffield The flights are already fully operational.  
Ryanair London - Stansted

The flights are already fully operational.

https://www.ryanair.com/ie/en/travel-updates
  Liverpool July 2021  
  Prague 2 June 2021  
  Warsaw July 2021  
LOT Polish Airlines Warsaw July 2021 https://www.lot.com/sk/en/coronavirus-travel-information

https://www.lot.com/sk/en/suspension-of-flight-connections

+48 22 577 77 55
Eurowings Düsseldorf 31 October 2021 https://www.eurowings.com/en/information/news-help/information-coronavirus.html

+49 (0)221 599 882 22

In case your flight was cancelled or you have any questions concerning your flight, please contact the air company directly. The contacts are listed in the table above.

The resumption of flight connections by air lines depends on the decisions of the individual air lines, and of the Central Crisis Staff of the Slovak Republic as well as of the Government of the Slovak Republic.

____________________________________________________________________________________________

INSTRUCTIONS FOR ALL PASSENGERS
As for 7 September 2020 all passengers are required to fill out an e-form for locating a passenger (Public Health Passenger Locator Form -„PLF“) published on the website of the Ministry of Transport and Construction of the Slovak Republic.

Link for the form: https://www.mindop.sk/covid/.

HEALTH PROTECTION

The Hands-Face-Space principle is applied on the airport premises and during flights. Therefore, the following instructions must be followed:

Nose and mouth must be covered
Wearing a respirator is obligatory at Košice International Airport and aboard the planes during flights.

Social distancing
Spacing of 2 metres is marked in the areas where queues are formed at the whole airport.

Contactless payments
Contactless payments lower the risk of virus transmission during manipulation with cash. We recommend you to use contactless payment.

Online flight arrangements
Flight arrangements, including check-in, are possible online to avoid waiting and coming into unnecessary contact with other people at the airport. 

Restriction of refreshments
Some airports might have restrictions of refreshment shops, and the offer of food and beverages on planes might be limited.

 

 

Nedávno pridané

Austrian Airlines

Pfiat di, Dash!

7. Jún 2021
Podmienky vrátenia sa na Slovensko

Nové podmienky a aktualizácia pre Slovensko, Veľkú Britániu a Českú republiku

31. Máj 2021
Wizzair Doncaster

Wizz Air sa vracia na úspešnú linku Košice - Doncaster Sheffield

28. Máj 2021