Ryanair

Ryanair, najväčšia letecká spoločnosť v Európe, už lieta aj na linke medzi Košicami a Prahou. Popri spojení Košice – Londýn Stansted ide o druhú linku, ktorú Ryanair z Košíc aktuálne prevádzkuje.  

Lety do českej metropoly sú prevádzkované dvakrát týždenne vždy v pondelok a v piatok, s odletom z Prahy o 12:35 a príletom do Košíc o 13:55. Následne sú odlety z Košíc plánované o 14:20 a  s príletom do Prahy o 15:35. Na linke je nasadzované lietadlo typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 sedadiel.

Ceny jednosmerných leteniek začínajú na úrovni 27,99 EUR a letenky sú dostupné na www.ryanair.com.

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice povedal: „Dnes je dobrý deň. Napriek veľmi ťažkej dobe a najväčšej kríze leteckého priemyslu v dejinách dnes vítame nového dopravcu na linke Košice – Praha. Vieme, že túto trasu pravidelne využívajú tisíce ľudí mesačne a je skvelé, že teraz budú mať možnosť presadnúť si z áut, autobusov a vlakov do Boeingu, ktorých ich do Prahy „odvezie“ za hodinu.“ Zároveň sa s touto nízkonákladovou linkou stávajú Košice a celé východné Slovensko dostupnejšou a atraktívnejšou destináciou pre českých turistov.“

Olga Pawlonka, manažérka predaja a marketingu spoločnosti Ryanair pre Strednú Európu a Balkán povedala: „Sme radi, že môžeme spustiť novú leteckú linku Košice - Praha ako súčasť nášho rozšíreného letného letového poriadku. Aby sme to mohli osláviť s cestujúcimi, tak sme spustili predaj leteniek za cenu od 27,99 EUR s možnosťou letieť do konca októbra, ktoré je možné zakúpiť si do polnoci stredy (5. augusta). Tieto miesta sa určite predajú rýchlo, takže zákazníci by sa mali prihlásiť na web Ryanair.com ešte dnes, aby túto skvelú ponuku nepremeškali.“                                  

Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja, povedal:        
„Košický samosprávny kraj víta otvorenie novej leteckej linky medzi Košicami a Prahou. Českí turisti patria dlhodobo medzi tých, ktorí prichádzajú do nášho kraja v najväčšom počte, v porovnaní s inými krajinami. Počas minuloročnej letnej turistickej sezóny sme zaznamenali nárast turistov z tejto krajiny o viac než 16 percent, celkovo tu počas troch mesiacov prenocovalo takmer 40 000 Čechov. Zároveň v metropole Českej republiky žije množstvo východniarov. Verím, že nové letecké spojenie zvýši počet turistov, ktorí prídu spoznávať tento náš „kraj sveta“ – Košický svetový kraj.“

Marcel Gibóda, námestník primátora mesta Košice, predseda správnej rady Košice Turizmus, povedal:
S radosťou vítame toto nové nízko-nákladové letecké spojenie Košíc s Prahou, ktoré nám prinesie viac príležitostí osloviť cestovateľov nielen z Prahy ale aj z iných českých miest. Sme radi za všetky letecké linky z Košíc, keďže sú veľmi dôležité nielen pre udržiavanie biznis cestovateľov ale aj na prilákanie turistov.

Po tom, ako došlo k uvoľneniu opatrení prijatých na zabránenie šírenia ochorenia COVID-19, už do Košíc lietajú České Aerolínie z Prahy, Austrian Airlines z Viedne, Wizzair z Londýna-Luton a Ryanair z Londýna-Stansted. Obnovenie ostatných leteckých spojení Eurowings z Dusseldorfu a LOT Poľské Aerolínie z Varšavy závisí od rozhodnutia jednotlivých leteckých spoločností. 

Pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia rúšok počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Odporúčame sledovať podmienky uverejnené na webových stránkach jednotlivých leteckých spoločností a webové stránky letiska Košice.

Charterová letná sezóna v Košiciach odštartovala 28. júla, odkedy sa z  Košíc lieta na dovolenky k moru na južný Cyprus. Termíny letov sú plánované vždy na utorky a to od 28. júla až do 22. septembra. Lety prevádzkuje spoločnosť Air Explore lietadlom typu Boeing B 737-800 s kapacitou lietadla 189 cestujúcich.  Bližšie informácie o zájazdoch sú dostupné v cestovných kanceláriách.

Nedávno pridané

Mooney TLS HB-DIF c.1

ŠTYRIDSIATY TRETÍ DIEL FOTOPOHĽADY DO HISTÓRIE LETISKA KOŠICE: ŠVAJČIARSKY MOONEY M-20M

5. August 2022
Košice International Airport

TLAČOVÁ SPRÁVA: Komentár k situácii na letisku v Košiciach

3. August 2022
Aegean Airlines A321

ŠTYRIDSIATY DRUHÝ DIEL FOTOPOHĽADY DO HISTÓRIE LETISKA KOŠICE: „TRISTODVADSAŤJEDNOTKA“ SPOLOČNOSTI AEGEAN AIRLINES

28. Júl 2022