Air Explore Košice airport

Pandémia nového koronavírusu výrazne zmenila cestovateľské plány miliónom dovolenkárov po celom svete. Výnimkou nie je ani letisko Košice, ktoré za tento rok už prišlo o viac než 200 000 cestujúcich spolu na pravidelných i charterových letoch. Predchádzajúca letná sezóna bola pritom rekordnou – od apríla do októbra 2019 v Košiciach bolo vybavených na charterových letoch do 14 destinácií v 9 krajinách vyše 182 000 cestujúcich. 

Letnú charterovú sezónu 2020 v Košiciach otvoril v utorok 28. júla let do cyperskej Larnaky a toto cyperské letovisko nateraz ostáva jedinou dovolenkovou destináciou dostupnou s odletom z Košíc. Lety do Larnaky bude každý utorok prevádzkovať slovenská spoločnosť Air Explore svojimi lietadlami typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 sedadiel. Prvý Boeing spoločnosti Air Explore pristál v Košiciach 28. júla o 14:20 a následne o 15:20 odletel na južný Cyprus so 176 cestujúcimi na palube.

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Letiska Košice povedal: „Vzhľadom na to, ako dramaticky vyzerala situácia pred 2-3 mesiacmi, sme radi, že z Košíc sa napokon dá odletieť na dovolenku aspoň na južný Cyprus. Veríme, že slovenské cestovné kancelárie ešte nepovedali posledné slovo a nejaké charterové destinácie s možnosťou odletu z Košíc ešte toto leto pribudnú.“

Celkovo je na leto 2020 naplánovaných 9 letov do Larnaky. Ten posledný by mal z Košíc odletieť v utorok 22. septembra. Bližšie informácie o zájazdoch sú dostupné v cestovných kanceláriách.

Pre dovolenkárov, letiacich z Košíc na Cyprus je potrebné vedieť, že všetci cestujúci sú 24 hodín pred odletom povinní vyplniť elektronický formulár. Tento formulár má názov Cyprus flight pass a nachádza sa na webovej stránke: https://cyprusflightpass.gov.cy/. Ministerstvo zahraničných vecí upozorňuje dovolenkárov, že v prípade nevyplnenia formulára im hrozí, že zaplatia pokutu vo výške 300 € alebo im bude zamietnutý vstup do Cyperskej republiky.

Pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia rúšok počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúkodstupov. Rovnaké pravidlá platia aj pre pohyb cestujúcich po priestoroch terminálu letiska Košice. Odporúčame sledovať podmienky uverejnené na webových stránkach jednotlivých leteckých spoločností a webové stránky letiska Košice.

Foto: R.Mlýnek

Nedávno pridané

Mooney TLS HB-DIF c.1

ŠTYRIDSIATY TRETÍ DIEL FOTOPOHĽADY DO HISTÓRIE LETISKA KOŠICE: ŠVAJČIARSKY MOONEY M-20M

5. August 2022
Košice International Airport

TLAČOVÁ SPRÁVA: Komentár k situácii na letisku v Košiciach

3. August 2022
Aegean Airlines A321

ŠTYRIDSIATY DRUHÝ DIEL FOTOPOHĽADY DO HISTÓRIE LETISKA KOŠICE: „TRISTODVADSAŤJEDNOTKA“ SPOLOČNOSTI AEGEAN AIRLINES

28. Júl 2022