Ryanair Košice

RYANAIR, NAJVAČŠIA NÍZKONÁKLADOVÁ LETECKÁ SPOLOČNOSŤ V EURÓPE, OTVORILA NOVÉ PRIAME LETECKÉ SPOJENIE LONDÝN SOUTHEND – KOŠICE – LONDÝN SOUTHEND!

Ryanair, najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v Európe s vyše 142 miliónmi prepravených cestujúcich v minulom roku, ktorej každých 45 sekúnd vzlietne lietadlo do niektorej z 236 destinácií v rámci 37 krajín, začala od dnešného dňa prevádzkovať nové priame letecké spojenie z Košíc na letisko Londýn Southend ako svoju najnovšiu základňu. Letisko Košice týmto do ponuky odletov z Košíc získalo siedmeho leteckého prepravcu (Austrian Airlines, České Aerolínie, Eurowings, LOT Poľské aerolínie, Ryanair, Turkish Airlines, Wizzair).

Z Košíc sa do Londýna Southend lieta 3-krát týždenne v utorok, štvrtok a sobotu s lietadlom typu Boeing 737‐800, s kapacitou 189 sedadiel. Letenky na linke spájajúcej druhé najväčšie mesto Slovenska s letiskom Londýn Southend sú dostupné na stránkach www.ryanair.com v neuveriteľných cenách, začínajúcich na úrovni 12,99 € jednosmerne vrátane poplatkov.

LACNÉ LETENKY RYANAIR Z KOŠÍC DO LONDÝNA SOUTHEND:

Začiatok Deň Čas odletu Letenky od
2.4. Utorok 10:55 12,99 €
4.4. Štvrtok 17:45 12,99 €
6.4. Sobota 10:35 12,99 €

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice:

„Sme radi, že aj my prispievame k rozvoju mesta a regiónu a plne si uvedomuje našu zodpovednosť a dôležité postavenie. Letisko Košice je vnímané z pohľadu obyvateľov východného Slovenska ako brána do celého sveta a z pohľadu turistov predstavujeme vstupnú bránu a prvý kontakt pre návštevníkov, ktorí prichádzajú objavovať krásy východného Slovenska. Práve dnes sme privítali v poradí už siedmeho dopravcu na našom letisku, čo predstavuje veľký úspech pre letisko našej veľkosti a rovnako pre celé východné Slovensko. Veríme, že spustenie novej linky Košice – Londýn Southend je len začiatkom, a že najväčšia nízkonákladová spoločnosť Ryanair ohlási v budúcnosti aj ďalšie destinácie dostupné z Košíc. Ryanair v súčasnosti poskytuje pravidelné letecké spojenia do 37 krajín. Vďaka neuveriteľne nízkym cenám leteniek a výbornej dostupnosti vlakom priamo z terminálu letiska Londýn Southend do centra Londýna nie je dôvod váhať, ale rovno si kúpiť letenku na stránkach írskeho leteckého dopravcu. Srdečne vítame Ryanair na letisku Košice!”

Denis Barabas, Sales & Marketing Deputy Manager CEE and Balkans:

“Spoločnosť Ryanair dnes s potešením otvorila prvé letecké spojenie z Košíc. Na trase Londýn Southend - Košice - Londýn Southend sa bude lietať v rámci nášho letného letového poriadku 3-krát týždenne. Pri príležitosti otvorenia linky sme si pre cestujúcich na mesiace apríl a máj pripravili špeciálne ceny leteniek začínajúce od 12,99€ s možnosťou zakúpenia do 5. apríla 2019. Počet leteniek za zvýhodnené ceny je obmedzený, preto neváhajte a rýchlo si kúpte letenky na našej stránke www.ryanair.com.“

Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja:

"Pre rozvoj podnikania a cestovného ruchu je nové letecké spojenie dobrou správou pre náš kraj. Letisko Košice ňou opäť zvyšuje leteckú dostupnosť východného Slovenska so svetom, čím pomáha našim snahám o získavanie nových zahraničných investorov a zjednodušuje život podnikateľom, ktorí tu už pôsobia. Teší ma, že nová priama linka Košice-Londýn je spustená pred začiatkom Majstrovstiev sveta v hokeji, nakoľko sa u nás predstaví reprezentácia Anglicka. Som presvedčený, že fanúšikovia ocenia, ako rýchlo a lacno sa dá dostať na východ Slovenska."

Jaroslav Polaček, primátor mesta Košice:

„Teší ma, že Košičania môžu oddnes lietať na londýnske letisko Southend. Sme presvedčení, že novú linku budú využívať v plnej spokojnosti nielen naši obyvatelia, ale rovnako aj hostia z celej Veľkej Británie, ktorí k nám budú cestovať za prácou, spoznávaním krás alebo zábavou. Touto cestou ich srdečne pozývame do Košíc, aby si tu oddýchli od nekonečných diskusií ohľadom brexitu a spoznali naše jedinečné mesto s veľkým nádychom histórie a krásnej prírody v jeho bezprostrednom okolí. Verím, že sa im tu tak zapáči, že po návrate domov odporučia Košice aj svojim kolegom a známym.“

Ryanair

Ryanair je najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v Európe disponujúca flotilou 450 lietadiel, ktorá denne vypraví až 2.400 letov, lieta do 37 krajín a v ponuke má spolu 236 destinácií. V minulom roku prepravila viac ako 142 miliónov cestujúcich a prevádzkovala viac ako 600.000 letov ročne.

Londýn Southend:

Letisko Londýn Southend sa nachádza na pobreží regiónu Essex. Je to momentálne jedno z najrýchlejšie rastúcich britských regionálnych letísk. Priamo z terminálu letiska je k dispozícii perfektné vlakové spojenie (v špičke až 5-krát za hodinu), vďaka ktorému sa cestujúci už za 53 minút prepravia do Londýna na stanicu Liverpool Street.

Tlačová správa

Košice, 2. apríla 2019

Nedávno pridané

Kosice-airport

Zákaz civilných letov predĺžený do 11.06.2020

28. Máj 2020
covid airport Košice

Zákaz civilných letov predĺžený do 28.05.2020

14. Máj 2020
covid airport kosice

COVID-19: Predĺženie platnosti zákazu civilných letov do 16.04.2020

27. Marec 2020