Ryanair Košice

RYANAIR, NAJVAČŠIA NÍZKONÁKLADOVÁ LETECKÁ SPOLOČNOSŤ V EURÓPE, OTVORILA NOVÉ PRIAME LETECKÉ SPOJENIE LONDÝN SOUTHEND – KOŠICE – LONDÝN SOUTHEND!

Ryanair, najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v Európe s vyše 142 miliónmi prepravených cestujúcich v minulom roku, ktorej každých 45 sekúnd vzlietne lietadlo do niektorej z 236 destinácií v rámci 37 krajín, začala od dnešného dňa prevádzkovať nové priame letecké spojenie z Košíc na letisko Londýn Southend ako svoju najnovšiu základňu. Letisko Košice týmto do ponuky odletov z Košíc získalo siedmeho leteckého prepravcu (Austrian Airlines, České Aerolínie, Eurowings, LOT Poľské aerolínie, Ryanair, Turkish Airlines, Wizzair).

Z Košíc sa do Londýna Southend lieta 3-krát týždenne v utorok, štvrtok a sobotu s lietadlom typu Boeing 737‐800, s kapacitou 189 sedadiel. Letenky na linke spájajúcej druhé najväčšie mesto Slovenska s letiskom Londýn Southend sú dostupné na stránkach www.ryanair.com v neuveriteľných cenách, začínajúcich na úrovni 12,99 € jednosmerne vrátane poplatkov.

LACNÉ LETENKY RYANAIR Z KOŠÍC DO LONDÝNA SOUTHEND:

Začiatok Deň Čas odletu Letenky od
2.4. Utorok 10:55 12,99 €
4.4. Štvrtok 17:45 12,99 €
6.4. Sobota 10:35 12,99 €

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice:

„Sme radi, že aj my prispievame k rozvoju mesta a regiónu a plne si uvedomuje našu zodpovednosť a dôležité postavenie. Letisko Košice je vnímané z pohľadu obyvateľov východného Slovenska ako brána do celého sveta a z pohľadu turistov predstavujeme vstupnú bránu a prvý kontakt pre návštevníkov, ktorí prichádzajú objavovať krásy východného Slovenska. Práve dnes sme privítali v poradí už siedmeho dopravcu na našom letisku, čo predstavuje veľký úspech pre letisko našej veľkosti a rovnako pre celé východné Slovensko. Veríme, že spustenie novej linky Košice – Londýn Southend je len začiatkom, a že najväčšia nízkonákladová spoločnosť Ryanair ohlási v budúcnosti aj ďalšie destinácie dostupné z Košíc. Ryanair v súčasnosti poskytuje pravidelné letecké spojenia do 37 krajín. Vďaka neuveriteľne nízkym cenám leteniek a výbornej dostupnosti vlakom priamo z terminálu letiska Londýn Southend do centra Londýna nie je dôvod váhať, ale rovno si kúpiť letenku na stránkach írskeho leteckého dopravcu. Srdečne vítame Ryanair na letisku Košice!”

Denis Barabas, Sales & Marketing Deputy Manager CEE and Balkans:

“Spoločnosť Ryanair dnes s potešením otvorila prvé letecké spojenie z Košíc. Na trase Londýn Southend - Košice - Londýn Southend sa bude lietať v rámci nášho letného letového poriadku 3-krát týždenne. Pri príležitosti otvorenia linky sme si pre cestujúcich na mesiace apríl a máj pripravili špeciálne ceny leteniek začínajúce od 12,99€ s možnosťou zakúpenia do 5. apríla 2019. Počet leteniek za zvýhodnené ceny je obmedzený, preto neváhajte a rýchlo si kúpte letenky na našej stránke www.ryanair.com.“

Rastislav Trnka, predseda Košického samosprávneho kraja:

"Pre rozvoj podnikania a cestovného ruchu je nové letecké spojenie dobrou správou pre náš kraj. Letisko Košice ňou opäť zvyšuje leteckú dostupnosť východného Slovenska so svetom, čím pomáha našim snahám o získavanie nových zahraničných investorov a zjednodušuje život podnikateľom, ktorí tu už pôsobia. Teší ma, že nová priama linka Košice-Londýn je spustená pred začiatkom Majstrovstiev sveta v hokeji, nakoľko sa u nás predstaví reprezentácia Anglicka. Som presvedčený, že fanúšikovia ocenia, ako rýchlo a lacno sa dá dostať na východ Slovenska."

Jaroslav Polaček, primátor mesta Košice:

„Teší ma, že Košičania môžu oddnes lietať na londýnske letisko Southend. Sme presvedčení, že novú linku budú využívať v plnej spokojnosti nielen naši obyvatelia, ale rovnako aj hostia z celej Veľkej Británie, ktorí k nám budú cestovať za prácou, spoznávaním krás alebo zábavou. Touto cestou ich srdečne pozývame do Košíc, aby si tu oddýchli od nekonečných diskusií ohľadom brexitu a spoznali naše jedinečné mesto s veľkým nádychom histórie a krásnej prírody v jeho bezprostrednom okolí. Verím, že sa im tu tak zapáči, že po návrate domov odporučia Košice aj svojim kolegom a známym.“

Ryanair

Ryanair je najväčšia nízkonákladová letecká spoločnosť v Európe disponujúca flotilou 450 lietadiel, ktorá denne vypraví až 2.400 letov, lieta do 37 krajín a v ponuke má spolu 236 destinácií. V minulom roku prepravila viac ako 142 miliónov cestujúcich a prevádzkovala viac ako 600.000 letov ročne.

Londýn Southend:

Letisko Londýn Southend sa nachádza na pobreží regiónu Essex. Je to momentálne jedno z najrýchlejšie rastúcich britských regionálnych letísk. Priamo z terminálu letiska je k dispozícii perfektné vlakové spojenie (v špičke až 5-krát za hodinu), vďaka ktorému sa cestujúci už za 53 minút prepravia do Londýna na stanicu Liverpool Street.

Tlačová správa

Košice, 2. apríla 2019

Nedávno pridané

Saab 340B Swedish AF 005

PIATY DIEL: Fotopohľady do histórie letiska Košice Švédsky vojenský Saab 340

6. Apríl 2021
Douglas DC-8

ŠTVRTÝ DIEL: Fotopohľady do histórie letiska Košice Štvormotorový nákladný Douglas DC-8

19. Marec 2021
Austrian Airlines

Obnovenie letov s Austrian Airlines

16. Marec 2021