turkis - boeing 737 max

Košice, 24. 6. 2019 – Spoločnosť Turkish Airlines k 1. septembru 2019 pozastavuje letecké spojenie Istanbul – Košice. Linka bola prevádzkovaná štyrikrát týždenne počas troch rokov. Cestujúci však budú môcť vďaka ďalším prepravcom aj naďalej lietať z Košíc do celého sveta.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Michael Tmej:

„Sme veľmi smutní z rozhodnutia spoločnosti Turkish Airlines. Stálo nás množstvo úsilia dostať túto spoločnosť do Košíc a podarilo sa nám, že sa Turkish Airlines v Košiciach udomácnila a napredovala. Kvôli nedostatku lietadiel aproblémom s rotáciami lietadiel turecký dopravca presúva lietadlovú kapacitu určenú pre Košice na iné linky na veľkých európskych a svetových letiskách, na ktorých čelí silnej konkurencii. Opätovné sprevádzkovanie lietadiel typu Boeing 737 MAX je stále nejasné a podľa vyjadrení odborníkov to do konca roka 2019 nebude. Opäť sa potvrdilo, že letecký priemysel je mimoriadne turbulentné odvetvie a regionálne letiská sú akýmkoľvek krízam vystavené ako prvé. Po prekonaní tejto globálnej situácie vynaložíme maximálne úsilie, aby Turkish Airlines do Košíc lietal opäť.“

General Manager Turkish Airlines Košice, Ömer Saka:

„Od júna 2016 Turkish Airlines lieta z Košíc a môžem potvrdiť, že Košice sú výborná destinácia so značným potenciálom pre business aj turizmus. Počas troch rokov sme v Košiciach zaznamenali neustále zlepšovanie našich prevádzkových a finančných výsledkov.“

Napriek momentálnemu pozastaveniu letov Turkish Airlines je množstvo destinácií v Severnej Amerike i v Ázii naďalej pohodlne dostupných s odletom z Košíc a prestupom vo Viedni, Varšave a Prahe vďaka spoločnostiam Austrian Airlines, LOT Poľské Aerolínie a České aerolínie.

Portfólio leteckých spoločností lietajúcich z Košíc je dostatočne diverzifikované (Austrian Airlines, LOT Poľské Aerolínie, České Aerolínie, Eurowings, Wizzair a Ryanair). Z Košíc sa dá stále lietať do celého sveta a aj do populárnych destinácií ako napríklad Bangkok, Tel Aviv, Dubaj, New York, Chicago, Los Angeles, Miami, Tokio, Soul či Peking môžu cestujúci pohodlne odletieť z Košíc s jedným prestupom.

(zdroj obrázku: 

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Boeing_737_MAX_grounded_aircraft_near_Boeing_Field,_April_2019.jpg )

Nedávno pridané

Podmienky vrátenia sa na Slovensko

Nové podmienky a aktualizácia pre Slovensko, Veľkú Britániu a Českú republiku

16. September 2021
austrian

Rakúsky airbus s retro livery

8. September 2021
M-18 Dromader

DVADSIATY DIEL FOTOPOHĽADY DO HISTÓRIE LETISKA KOŠICE: PRILETELA POĽSKO-MAĎARSKÁ JEDNOHRBÁ ŤAVA

3. September 2021