Ryanair letisko Košice

Zimný letový poriadok prináša Košiciam a východnému Slovensku hneď tri nové letecké spojenia so spoločnosťou Ryanair.

Najdlhšie očakávaná bola linka do Dublinu, ktorú Ryanair spustil prvým letom v nedeľu 31. októbra 2021. Odlety z Košíc do írskej metropoly sú plánované vždy v stredu o 19:50 a v nedeľu o 14:05. Priamy let trvá 3 hodiny. Z tejto linky má radosť predovšetkým početná slovenská komunita žijúca v Írsku, ktorá sa priameho spojenia s domovinou dlhodobo dožadovala.  

Ďalšou novou destináciou Ryanairu je linka z Košíc do rakúskej Viedne. Prvý let je naplánovaný na pondelok 1. novembra 2021. Odlety z Košíc budú v pondelok o 9:05 a v piatok o 13:45. Oficiálna dĺžka letu je 1 hodina. Táto linka je vynikajúcou správou pre ľudí pracujúcich či študujúcich vo Viedni, v Bratislave a ich okolí ako cenovo a časovo skvelá alternatíva dopravy.

V poradí treťou novou destináciou Ryanairu je linka z Košíc do poľskej Varšavy na letisko Varšava Modlin. Prvý let je naplánovaný na utorok 2. novembra 2021. Odlety z Košíc budú vždy v utorok o 14:40 a v sobotu o 14:20. Let trvá 1 hodinu. Poľsko a Slovensko majú ako krajiny k sebe odjakživa veľmi blízko a toto spojenie je cenovo výhodná príležitosť ako spoznať Varšavu a jej okolie.

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice povedal: „Máme veľkú radosť z toho, že Ryanair verí v potenciál Košíc a pokračuje v pridávaní nových destinácií. Predovšetkým sa tešíme dlhodobo žiadanej linke do Dublinu. Dublin bol dlhodobo na popredných priečkach v zozname destinácií, o ktoré sme sa snažili a sme radi, že od dnešného dňa budú mať „írski Slováci“ cestu domov výrazne zjednodušenú. Zároveň vítame aj ďalšie spojenie do susedných metropol - Viedne a Varšavy, ktoré takto budú dostupné aj pre cestovateľov, ktorí využívajú najmä nízkonákladové letecké spoločnosti.“

Jason McGuinness, obchodný riaditeľ leteckej spoločnosti Ryanair sa vyjadril: ,,Ako najväčší letecký prepravca v Európe sme nesmierne radi, že otvárame z Košíc ďalšie 3 nové letecké spojenia, a teda, že cestujúci z východného Slovenska môžu z Košíc lietať do nových destinácií, ktorými sú Dublin, Viedeň a Varšava.”

Zimný letový poriadok letiska Košice platný od 31.10.2021 zahŕňa tieto letecké spojenia: 

 • Letecká spoločnosť Austrian Airlines do Viedne a následne do ich širokej siete destinácií v Európe, USA a Kanade.

 • Letecká spoločnosť Ryanair do destinácií:
  - Londýn Stansted 
  - Praha
  - Liverpool 
  - Dublin
  - Viedeň
  - Varšava Modlin

 • Letecká spoločnosť Wizz Air do destinácií:
  - Londýn Luton
  - Doncaster Sheffield 

Naďalej sú pre všetky letecké spoločnosti v platnosti všeobecne známe pravidlá nosenia respirátorov FFP2 počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Rovnaké pravidlá platia aj pre pohyb cestujúcich v priestoroch terminálu letiska Košice.

 

Nedávno pridané

Mooney TLS HB-DIF c.1

ŠTYRIDSIATY TRETÍ DIEL FOTOPOHĽADY DO HISTÓRIE LETISKA KOŠICE: ŠVAJČIARSKY MOONEY M-20M

5. August 2022
Košice International Airport

TLAČOVÁ SPRÁVA: Komentár k situácii na letisku v Košiciach

3. August 2022
Aegean Airlines A321

ŠTYRIDSIATY DRUHÝ DIEL FOTOPOHĽADY DO HISTÓRIE LETISKA KOŠICE: „TRISTODVADSAŤJEDNOTKA“ SPOLOČNOSTI AEGEAN AIRLINES

28. Júl 2022