letisko Košice statistiky 2023

 

           Letisko Košice naďalej patrí medzi európsku špičku pokiaľ ide o tempo zotavenia sa po pandémii COVID-19. Podľa údajov asociácie ACI Europe sú európske letiská v priemere 3 % pod úrovňou roka 2019 v ukazovateli počtu vybavených cestujúcich. Letiskom Košice však za prvých desať mesiacov tohto roka prešlo až o 10 % viac cestujúcich, ako tomu bolo v predpandemickom roku 2019.

Veľký podiel má na tom najúspešnejšia charterová sezóna v histórii košického letiska. Na dovolenkových letoch v období máj – október bolo spolu vybavených 191 407 cestujúcich, čo predstavuje medziročný nárast o 18 % a oproti roku 2019 ide o nárast o 6 %. Najžiadanejšou destináciou bola s veľkým náskokom turecká Antalya, za ktorou nasledovali cyperská Larnaka, egyptská Hurghada, grécky Rodos a bulharský Burgas.

Spolu na všetkých letoch bolo počas obdobia január – október 2023 vybavených 559 282 cestujúcich, čo je o 15 % viac ako vlani a o 10 % viac ako za rovnaké obdobie roka 2019. Počas tohtoročného októbra prešlo letiskom 41 327 cestujúcich – o 10 % viac ako vlani a o 15 % viac ako v roku 2019.

Výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice Thomas Dworschak:

„Chcem sa srdečne poďakovať za spoluprácu všetkým našim partnerom z cestovných kancelárií, ako aj všetkým cestujúcim za to, že si za miesto svojho odletu na dovolenku vybrali letisko Košice. V neposlednom rade patrí veľká vďaka nášmu šikovnému tímu zamestnancov, ktorí prevádzkovo mimoriadne náročnú sezónu zvládli na jednotku. Rekordné čísla nás veľmi tešia, sú však aj záväzkom k pokračovaniu na našej ceste k neustálemu zlepšovaniu našich služieb i k zvyšovaniu leteckej dostupnosti celého východného Slovenska.“

I keď letná charterová sezóna sa v októbri skončila, za slnečným počasím na krásnych plážach sa dá z Košíc lietať aj naďalej, a to napríklad do Dubaja, či Miami na palube LOT Polish Airlines, alebo na Maldivy, či do Bangkoku na palube Austrian Airlines.

Od 27. marca 2024 začne do Košíc lietať švajčiarska letecká spoločnosť SWISS, ktorá bude prevádzkovať linku do Zürichu trikrát týždenne. S prestupom v Zürichu budú z Košíc pohodlne dostupné aj destinácie ako Singapur, Šanghaj, Sao Paulo, či Johannesburg.  

Zimný letový poriadok 2023 na letisku Košice:

  • LOT Poľské aerolínie 6x týždenne do Varšavy a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade, Ázii a Afrike.
  • Austrian Airlines 11x týždenne do Viedne a ďalej v rámci ich širokej siete destinácií v Európe, USA, Kanade a Karibiku.
  • Ryanair do destinácií: Londýn Stansted (5x týždenne), Praha (4x týždenne), Liverpool (2x týždenne).
  • Wizz Air do destinácie Londýn Luton (5x týždenne).

Nedávno pridané

letisko Košice statistiky za prvý polrok 2024

TLAČOVÁ SPRÁVA: Letiskom Košice za prvý polrok prešlo vyše 270-tisíc cestujúcich

9. Júl 2024
Airbus A320-231 v Košiciach

ZÁSKOK: 320-tka NAMIESTO 737-čky

25. Jún 2024
A310  na letisku Košice

DEVÄŤDESIATY DIEL FOTOPOHĽADOV DO HISTÓRIE LETISKA KOŠICE: AIRBUS A310 S PORTUGALSKOU ZNAČKOU

18. Jún 2024