Letisko Košice Liverpool

Ryanair, najväčšia letecká spoločnosť v Európe, oddnes lieta na linke Košice – Liverpool. 

Lety z metropoly východného Slovenska do mesta Beatles sú prevádzkované dvakrát týždenne vždy v stredu a v nedeľu. Na linke je nasadzované lietadlo typu Boeing 737-800 s kapacitou 189 sedadiel.

Letový poriadok na linke Košice – Liverpool (všetky časy sú lokálne):

  Odlet z Liverpoolu Prílet do Košíc Odlet z Košíc Prílet do Liverpoolu
Streda 17:05 20:55 21:20 23:10
Nedeľa 07:00 10:50 11:15 13:05

Ceny jednosmerných leteniek začínajú na úrovni 9,99 EUR a letenky sú dostupné  na www.ryanair.com.

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice povedal: „S radosťou vítame nášho partnera leteckú spoločnosť Ryanair na úplne novej linke z Košíc do Liverpoolu. Veľmi dlho sme bojovali o spojenie práve s týmto regiónom severozápadného Anglicka, keďže dlhodobo evidujeme silný dopyt po tejto linke. Od dnešného dňa teda, napriek veľmi ťažkým časom, Ryanair spája východné Slovensko s letiskom Johna Lennona v Liverpoole a Ryanairu prajeme na tejto linke mnoho spokojných cestujúcich.“

Olga Pawlonka, manažérka predaja a marketingu spoločnosti Ryanair pre Strednú Európu a Balkán povedala: „Sme radi, že môžeme spustiť novú leteckú linku Košice - Liverpool ako súčasť nášho zimného letového poriadku. Aby sme to mohli osláviť s cestujúcimi, tak sme spustili predaj leteniek za cenu od 14,99 EUR s možnosťou letieť do konca decembra 2020, ktoré je možné zakúpiť si do polnoci utorka 27. októbra. Tieto miesta sa určite predajú rýchlo, takže zákazníci by sa mali prihlásiť na web Ryanair.com ešte dnes, aby túto skvelú ponuku nepremeškali.“                          

Linka do Liverpoolu je v poradí treťou, ktorú Ryanair ponúka s odletom z Košíc. Okrem toho prevádzkuje aj spojenie na letisko Londýn Stansted a spojenie do Prahy, ktoré je však dočasne pozastavené.                    

Pre všetky letecké spoločnosti platia všeobecne platné pravidlá nosenia rúšok počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Odporúčame sledovať podmienky uverejnené na webových stránkach jednotlivých leteckých spoločností a webové stránky letiska Košice.

Recent news

Customer satisfaction survey

16. August 2021
first flight

Flights from Košice to seaside already taking place

25. June 2021
AirExplore Košice

From Košice to holiday in Croatia by air from 3rd July

21. June 2021