Ryanair letisko Košice

Zimný letový poriadok prináša Košiciam a východnému Slovensku hneď tri nové letecké spojenia so spoločnosťou Ryanair.

Najdlhšie očakávaná bola linka do Dublinu, ktorú Ryanair spustil prvým letom v nedeľu 31. októbra 2021. Odlety z Košíc do írskej metropoly sú plánované vždy v stredu o 19:50 a v nedeľu o 14:05. Priamy let trvá 3 hodiny. Z tejto linky má radosť predovšetkým početná slovenská komunita žijúca v Írsku, ktorá sa priameho spojenia s domovinou dlhodobo dožadovala.  

Ďalšou novou destináciou Ryanairu je linka z Košíc do rakúskej Viedne. Prvý let je naplánovaný na pondelok 1. novembra 2021. Odlety z Košíc budú v pondelok o 9:05 a v piatok o 13:45. Oficiálna dĺžka letu je 1 hodina. Táto linka je vynikajúcou správou pre ľudí pracujúcich či študujúcich vo Viedni, v Bratislave a ich okolí ako cenovo a časovo skvelá alternatíva dopravy.

V poradí treťou novou destináciou Ryanairu je linka z Košíc do poľskej Varšavy na letisko Varšava Modlin. Prvý let je naplánovaný na utorok 2. novembra 2021. Odlety z Košíc budú vždy v utorok o 14:40 a v sobotu o 14:20. Let trvá 1 hodinu. Poľsko a Slovensko majú ako krajiny k sebe odjakživa veľmi blízko a toto spojenie je cenovo výhodná príležitosť ako spoznať Varšavu a jej okolie.

Michael Tmej, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva letiska Košice povedal: „Máme veľkú radosť z toho, že Ryanair verí v potenciál Košíc a pokračuje v pridávaní nových destinácií. Predovšetkým sa tešíme dlhodobo žiadanej linke do Dublinu. Dublin bol dlhodobo na popredných priečkach v zozname destinácií, o ktoré sme sa snažili a sme radi, že od dnešného dňa budú mať „írski Slováci“ cestu domov výrazne zjednodušenú. Zároveň vítame aj ďalšie spojenie do susedných metropol - Viedne a Varšavy, ktoré takto budú dostupné aj pre cestovateľov, ktorí využívajú najmä nízkonákladové letecké spoločnosti.“

Jason McGuinness, obchodný riaditeľ leteckej spoločnosti Ryanair sa vyjadril: ,,Ako najväčší letecký prepravca v Európe sme nesmierne radi, že otvárame z Košíc ďalšie 3 nové letecké spojenia, a teda, že cestujúci z východného Slovenska môžu z Košíc lietať do nových destinácií, ktorými sú Dublin, Viedeň a Varšava.”

Zimný letový poriadok letiska Košice platný od 31.10.2021 zahŕňa tieto letecké spojenia: 

 • Letecká spoločnosť Austrian Airlines do Viedne a následne do ich širokej siete destinácií v Európe, USA a Kanade.

 • Letecká spoločnosť Ryanair do destinácií:
  - Londýn Stansted 
  - Praha
  - Liverpool 
  - Dublin
  - Viedeň
  - Varšava Modlin

 • Letecká spoločnosť Wizz Air do destinácií:
  - Londýn Luton
  - Doncaster Sheffield 

Naďalej sú pre všetky letecké spoločnosti v platnosti všeobecne známe pravidlá nosenia respirátorov FFP2 počas celej doby letu, dodržiavanie hygieny rúk a odstupov. Rovnaké pravidlá platia aj pre pohyb cestujúcich v priestoroch terminálu letiska Košice.

 

Recent news

Customer satisfaction survey

16. August 2021
first flight

Flights from Košice to seaside already taking place

25. June 2021
AirExplore Košice

From Košice to holiday in Croatia by air from 3rd July

21. June 2021