Airbus A310

Pretrvávajúca pandémia utlmila leteckú prevádzku takmer na celom svete, Slovensko nevnímajúc. Týka sa to aj nášho letiska, na ktorom už  v súčasnosti len málokedy pristane lietadlo takého typu, ktorý pre nás nie je bežný a preto by bolo vhodné ho predstaviť. Siahli sme preto po takpovediac náhradnom pláne a postupne predstavíme tie najzaujímavejšie – aspoň podľa našej mienky – lietadlá, ktoré v ostatných približne dvoch desaťročiach „okúsili“ asfalt našej pristávacej a vzletovej dráhy. Pôjde o zmes dopravných, nákladných, športových, malých prúdových i vojenských lietadiel – o niektorých by ste ani nepovedali, že tu v Košiciach skutočne pristáli.

Airbus A310
Lietadlá, vyrábané európskou spoločnosťou Airbus by sme na našom letisku nebyť pandémie vídali pravidelne, viac ráz do týždňa – ide napríklad o typ A321, ktorý používa spoločnosť Wizz Air na lety do Londýna. Väčší a starší typ A310 nás však navštívil len zopárkrát.

Na snímke je Airbus A310-304 s portugalskou poznávacou značkou CS-TEI. Lietadlo, vyrobené v roku 1989, nás navštívilo septembri 2010, a to vo farbách spoločnosti Pacific Flier, sídliacej v ostrovnej pacifickej republike Palau. 

Text a foto Rado Mlýnek

Nedávno pridané

Súťaže

3. Marec 2021
 Panavia Tornado

DRUHÝ DIEL: Fotopohľady do histórie letiska Košice Panavia Tornado

24. Február 2021
Podmienky vstupu

Nové podmienky a aktualizácia pre Slovensko a Veľkú Britániu

8. Február 2021